asd

Всі новини про життя міста

Чи дотримується ПівнГЗК екологічної програми

В.о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну нараду з питання реалізації міської екологічної програми на базі Північного гірничо-збагачувального комбінату.

Про це повідомили у міському відділі преси та інформації.

Північний ГЗК є виконавцем 39 заходів міської екологічної програми. Через війну, за підсумками 2022 року обсяги виробництва на підприємстві знизилися. Таким чином, і викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел Північного ГЗК торік склали 1,5 тис. тон, що на 74% менше ніж у 2021 році. Але, незважаючи на це, модернізація виробництва продовжується.

В. о. міського голови Юрій Вілкул підкреслив: «В умовах воєнного стану для зміцнення та підтримки економіки та обороноздатності країни гірничо-збагачувальні комбінати Кривого Рогу працюють у складних умовах, але, незважаючи на це, продовжують реалізацію заходів міської екологічної програми. У зв’язку з війною обсяги виробництва та виробнича діяльність міських підприємств дуже знизилась і це безпосередньо відображається і на екологічних показниках. Зокрема, зменшилися обсяги розміщення відходів та скидів у водні об’єкти. Також, ми бачимо, що підприємства гірничо-металургійного комплексу виконали модернізацію на основних цехах з виробництва окатишів. Це – й реконструкція електрофільтрів, і газоочисних установок, і система моніторингу. Також, запроваджуються сучасні технології для зменшення впливу вибухових робіт на атмосферне повітря. Крім того, у рамках екологічної програми підприємства вживають заходи з озеленення. Я впевнений, що всі наші гірничо-збагачувальні підприємства, як тільки буде така можливість, поступово відновлять повноцінну роботу».

«Безумовно, найскладнішим роком в роботі нашого ГЗК, так само як й інших підприємств України, видався 2022 рік. На комбінаті в рази скоротилося виробництво концентрату й окатків, але комбінат продовжує підтримувати економіку міста. Усупереч вимушеним зупинкам виробництва, наш ГЗК залишається одним з найбільших платників податків. Ми постійно шукаємо альтернативні шляхи для роботи, покращуємо операційну ефективність і кожен день наближаємо перемогу, допомагаючи армії та підтримуючи переселенців. Хоча виробництво зменшилося, проте актуальним для нас залишається питання досягнення показників екологічної програми. А саме: поступового зменшення обсягів «захоронення» відходів до 35% шляхом збільшення обсягів їх утилізації. У результаті комплексних випробувань, проведених з міськими науково-дослідними установами при вибухах, починаючи з 2021 року постійно застосовуємо технологію зовнішньої та внутрішньої гідрозабійки із використанням реагенту на гуматовій основі», – зазначив генеральний директор ПРАТ «ПІВНГЗК» Андрій Скачков.

Протягом 2020-2022 років у рамках міської екологічної програми було проведено: модернізацію трьох газоочисних установок, заміну скрубера, електрофільтрів у цехах з виробництва окатишів №1 та №2, заміна та ремонт групи циклонів в дробарній фабриці №2. Разом з модернізацією газоочисного обладнання підприємством встановлено на 4-х стаціонарних джерелах автоматизовані системи моніторингу викидів пилу. Крім того, Північним комбінатом на межі санітарно захисної зони висаджена велика кількість зелених насаджень.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі