11 грудня 2012 року в м. Київ відбулося підсумкове засідання Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій при Кабінеті Міністрів України.
У ній взяли участь більше 20 представників центральних державних органів та відомств.
Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Аліпов позитивно оцінив роботу ДМК, відмітивши основні досягнення: «Зараз Комісія активно працює, на противагу тій бездіяльності, що процвітала до 2011 року. І як результат – сьогодні говоримо про перші читання Закону України «Про проведення пошуку і впорядкування поховань жертв воєн та політичних репресій і увічнення їх пам’яті». Звичайно, над ним треба ще працювати, врахувати всі зауваження й пропозиції. Але ми вже дали поштовх фахівцям, які далі будуть займатися цією проблематикою».
Першу редакцію проекту Закону засіданням було вирішено прийняти за основу й спрямувати її на широке громадське обговорення, для внесення зауважень і пропозицій. Таким чином, за словами О.Аліпова, починається масштабна робота всього суспільства. «Значним досягненням Комісії за 2012 рік є також боротьба з мародерами, з явищем «чорної археології». Таким чином пошуковий рух нарешті почав цивілізовуватися», – додав перший заступник Міністра.
«2012 рік був періодом активної роботи Державної міжвідомчої комісії, яка окрім законодавчого регулювання пошукового руху, включала організацію численних розвідок та експедицій, пошукових робіт територією України, перепоховання загиблих, впорядкування та благоустрій місць поховань», – зазначив відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій Ярослав Жилкін. За його словами, відповідно до плану виконання бюджетної програми «Пошук і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій» від 27.07.2012, на місці Корюківської трагедії (Чернігівська область) було досліджено 46 об’єктів та виявлено останки 230 мирних жителів, серед яких в основному – жінки, діти та літні люди. Роботи з пошуку останків, ексгумації та перепоховання, а також благоустрою пам’ятників та меморіалів були здійснені в різних районах Волинської, Закарпатської, Одеської, Донецької та інших областей України. Варто відмітити, що роботи з пошуку загиблих і благоустрою місць поховань проводяться і на території Республіки Польща, зокрема тих, куди протягом 1944-1946 років були переселені близько 500 тисяч українців.
Ярослав Жилкін та Олександр Аліпов
новости Кривой Рог LIFE