test

Всі новини про життя міста

Деяким вимушеним переселенцям пріоритетно надаватимуть житло. Кому саме?

Кабінет Міністрів України змінив порядок надання внутрішньо переміщеним особам тимчасового житла. Постанова про формування фондів житла для людей, які переїхали з тимчасово окупованих територій, уже набрала чинності.

Аналітики Центру спільних дій пояснюють, як вона працюватиме.

Пріоритетно житло отримуватимуть наступні категорії ВПО:

  • сім’ї військовослужбовців з-поміж переселенців, які брали участь у бойових діях;
  • переселенці, які зазнали повторного переміщення через широкомасштабне вторгнення;
  • сім’ї, у складі яких є вагітні жінки;
  • особи, які втратили працездатність, пенсіонери.

Аналітикиня Центру спільних дій Оксана Заболотна наголошує: постанова уряду спрямована на те, щоб тимчасове житло отримували ті, хто найбільше цього потребує. “Важливо, до пріоритетних категорій врахували сімʼї військовослужбовців і тих, хто зазнав повторного переміщення. Тимчасове житло надається внутрішньо переміщеним особам безоплатно за місцем фактичного перебування строком до 1 року. Термін можна буде продовжити, якщо ВПО не переїжджатимуть й не буде змін у їхньому статусі”, – пояснює аналітикиня.

Сільські, селищні та міські ради формуватимуть фонди тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб. Для цього помешкання будуть викуповувати, будувати, реконструювати або ж капітально ремонтувати приміщення. Норма житла становить не менше, ніж 6 м² на одну особу. Приміщення для тимчасового проживання вимушених переселенців не можна буде приватизувати.

Постанова передбачає, що житло не надаватимуть, якщо вимушений переселенець або будь-хто із членів його сім’ї володіє придатним для проживання помешканням. При цьому на одну людину має припадати не менше, ніж 13,65 м² житлової площі. Крім того, воно має бути розташоване на територіях, не включених до переліку окупованих і таких, де ведуться (або велися) бойові дії.

Люди, які переїхали з тимчасово окупованих територій, повинні будуть платити за комунальні послуги й дотримуватися умов договору користування житлом. Якщо людина порушуватиме ці правила, то отримає попередження. І якщо вона ніяк на це відреагує, то її можуть виселити. Але зробити це можна буде тільки за рішенням суду.

За даними міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, наразі в Україні налічується понад 4,9 млн внутрішньо переміщених осіб. З них 3,6 млн стали вимушеними переселенцями після 24 лютого 2022 року.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи

Популярні новини