![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/ava-13.jpg)
Дніпропетровщина отримала чергову партію підручників для дітей з порушеннями зору. Вони надруковані шрифтом Брайля. Навчальна література з основних предметів 6 класу за програмою Нової української школи.
Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/1-13.jpg)
«Прагнемо, аби усі діти мали рівний доступ до освіти. Такі принципи Національної стратегії з безбар’єрності, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Підтримуємо цю програму та втілюємо в області», – наголосив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
Книжки надруковані державним коштом. Вони з української й англійської мов, літератури, історії, здоров’я, безпеки та добробуту.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/2-10.jpg)
«Окрім рельєфно-крапкового шрифту, на сторінках підручників є QR-коди. Кожен можна відсканувати й з’явиться аудіо запис до теми, що вивчається. Впевнена, що надані навчальні матеріали допоможуть дітям здобувати знання. Й полегшать роботу тифлопедагогів», – зазначила заступник очільника регіону Ірина Грицай.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/3-7.jpg)
Вчитель однієї зі спецшкіл Дар’я наголосила, що опанувати шрифт Брайля складніше, ніж звичайну абетку. Але, запевняє, все залежить від дитини.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/4-9.jpg)
«Крок за кроком вивчаємо. Це великий труд. Працюємо в єдиній команді разом з учнями та батьками. Кожна буква закодована. Наприклад, буква А – це перша позиція. Літера Б – перша та друга. Усього позицій шість. Дитина повинна запам’ятати усі комбінації. Вміти сприймати їх на дотик. Це нелегко», – сказала педагог.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/5-8.jpg)
Вона додала, що завдяки новим підручникам відкривається більше можливостей у незрячих школярів. Вони стають самостійнішими. Можуть читати, «роздивлятися» ілюстрації.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/6-4.jpg)
Як ось 12-річний шестикласник Микита. Хлопець любить математику. Опанував тактильний шрифт. Вміє на слух відтворювати музичні мелодії та має багату уяву. На уроці вивчав види транспорту.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/7-4.jpg)
Мама школяра Ірина відмітила, що діти з порушеннями зору дуже активні. Вони прагнуть спілкуватися, висловлювати свою думку, залюбки сприймають нове.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/8-3.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/9-2.jpg)
новини Кривий Ріг LIFE