Всі новини про життя міста

До роковин трагедії в Бабиному Яру в Музеї Михайла Мармера відбулася тематична екскурсія (фото)

На жаль, сьогодні в життєвий ритм вносить свої зміни пандемія. Проте, є явища та події, на які карантин вплинути не може, які перебувають поза часом і суб'єктивним бажанням знати чи не знати про них. До таких явищ належить Шоа – Катастрофа єврейського народу.

Про це нагадала голова правління ГО «КЕТЕР» Світлана Піддубна.

Пам'ять про вбивства в Бабиному Яру, організованих нацистським окупаційним режимом, – питання не політики і не данина моді, вона – урок, пересторога, ПАМ'ЯТЬ про нездійснені мрії, не що відбулася кохання, ненароджених дітей. Не хочеться повторювати заяложену фразу: «Той, хто не пам'ятає минулого, не має майбутнього», тим не менш, вона найбільш точно віддзеркалює сутність нашого буття сьогодні. Тож ми зобов'язані пам'ятати.

30 вересня до Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» на тематичну екскурсію «Втрачений світ», присвячену скорботній даті – роковинам початку нищення євреїв в Бабиному Яру, завітали ветерани, котрі живуть в селах Криворізького району. Захід було організовано за ініціативи Веселівської сільської ради та Веселівської ради ветеранів.

Зацікавленість учасників заходу до трагедії Голокосту не є випадковою: до початку Другої світової війни їх села знаходилися на території Сталіндорфського єврейського національного району, й багато хто селян пам'ятає, як тривалий час добрососедствовалі українці з євреями. Війна змінила все – євреїв не стало… У селі Веселе, аби зберегти пам'ять про них, мешканці прагнули записувати спомини свідків кари нещасних жертв (зараз записи стали важливим джерелом інформації для дослідників історії Голокосту), на свої гроші встановили пам'ятний знак на місці поховання загиблих євреїв. Тому відвідування єврейського музею для літніх людей стало не повсякденною справою, а відповідальним і свідомим заходом.

Гості з великою цікавістю слухали екскурсійну лекцію про релігійні та побутові традиції євреїв, дивувалися, захоплювалися, ставили уточнюючі питання. Незважаючи на те, що люди були доволі зрілого віку, і їм було фізично важко ходити та стояти, вони намагалися не пропустити жодного слова з розповіді. Після музею учасники здійснили екскурсію по синагозі «Бейс Штерн Шульман».

По завершенню заходу гості поклали квіти до пам'ятника Криворізька трагедія, й передали до музею записані ними свідчення Зінченко Зінаїди Йосипівни про євреїв, що жили до війни в Широківському і Криворізькому районах, та свої дослідження про земляка – Гершензона Ісаака Яковича.

 

новини Кривий Ріг LIFE

 

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
1 Коментар
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Популярні новини

    Powered by WordPress