Всі новини про життя міста

До витоків: уродженцю Кривого Рога із «Тріо Маренич» виповнилося 78 років

Валерій Маренич народився 1 січня 1946 року в місті Кривий Ріг.

Привітав своїм дописом у соцмережі відомого музиканта часів УРСР Почесний Консул Держави Ізраїль у Західному регіоні, громадський діяч Олег Вишняков.

Далі текст автора без змін:

Друзі, учора Валерію Мареничу виповнилося 78!

Пам’ятаєте чудове вокальне тріо з Луцької державної філармонії?! Антоніна, Світлана та Валерій Мареничі, котрі виконували українські пісні, – гриміли на всю Східну Європу на рубежі 70-80-х. Родзинкою творчості цього гурту були старовинні народні тексти, які учасники колективу дбайливо відшукували в архівах і надавали їм нового звучання. Колектив був родзинкою України.

Найбільшого злету сягнули в 1979-му, коли фірма «Мелодія» записала їхню першу платівку, а «Укртелефільм» зробив телеверсію виступу тріо. Цього ж року поза конкурсом стали учасниками міжнародного пісенного змагання «Євробачення» (Ізраїль). Учасникам ансамблю в тому ж році було присвоєно почесні звання заслужених артистів України.

Але Мареничі виявляли характер і були для партійних функціонерів незручними. Тріо відмовлялося від стадіонних концертів, не співало під фонограму, не захотіло обслуговувати Московську олімпіаду, а ще захоплювалося піснями січових стрільців. Після чергової відмови співати на офіційному концерті до Дня колгоспника спалахнув скандал – історія потрапила до газет. З Міністерства культури прийшов наказ із забороною Мареничам виступати за межами Волинської області, був розмагнічений фільм про співаків, припинена трансляція записів на радіо та телебаченні.

Таке раптове зникнення вельми популярного українського колективу спричинилося до появи різноманітних чуток про їхню втечу до Канади, про пияцтво і неадекватність Валерія… А Мареничі, як і раніше, жили у Луцьку, в трикімнатній комуналці та снували свої шедеври.

Із небуття Мареничі повернулися тільки на початку 1994 pоку, коли, розпрощавшись із Волинською філармонією, самостійно відзначили 20-ту річницю своєї творчої діяльності великими концертами у столичному палаці «Україна».

Наприкінці 2004-го відоме тріо розпалося. Першим оговтався Валерій, і вже за півроку випустив довгограй «Пісні волинських авторів», а вже 2005 р. вийшов його диск «Ген, на узліссі хрест мовчить».

Вітаю Вас, пане Валерію, з Днем народження! З роси та води! Нехай Ваші мрії здійсняться!

Многії благії літа!».

новини Кривий Ріг LIFE

відео: ttps://www.youtube.com (Користувачі Українська естрада, Тріо Маренич)

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи

Популярні новини