У Кривому Розі дуже плачевна якість повітря, все через виробничі викиди в атмосферу одного з індустріальних махін “АрселорМіттал Кривий Ріг”.
Це тягнеться на протязі багатьох років. Іншими словами це положення можна назвати “Криворізьким екоцидом”. Людям які живуть в Кривому Розі дійсно важко дихати, у недавно приїжджих особливо відчувається часті головні болі. Криворіжцям від цієї екології часто ставлять діагнози, як онкологія, інфаркти та інсульти, загострення бронхіальної астми. Також хімічні викиди можуть негативно вплинути на щитовидну залозу і репродуктивне здоров’я, пише kryvyi-rih.name.
Жителі міста просто втомилися від постійного забруднення. Кожен день зовнішня частина підвіконня покривається сірим шаром нальоту. Мити це марно, тому що на наступний день буде такий же шар пилу, відповідно така ж ситуація в самій квартирі або будинку. Всі ці речовини потрапляють в легені криворіжців.
На території міста розміщено кілька постів, які вимірюють забруднення повітря. У більшості криворіжців в смартфоні є різні додатки, які також показують значення якості атмосферного повітря. І часто на Криворізьких пунктах показники значно менше, ніж в додатку на смартфоні, вони в свою чергу виявляють значне забруднення.
Раніше Президент України Володимир Зеленський, який є уродженцем Кривбасу звинуватив найбільше підприємство в недотриманні екологічних зобов’язань. Після його заяву СБУ відкрило справу про злочинну діяльність за статтею “Екоцид”. Внаслідок, на самому заводу були здійснені обшуки і зроблені вимірювання, які зафіксували перевищення показники радіаційного фону. Але начальство виробництва цей факт заперечило і крім цього звинуватило СБУ, що вони стали причиною закриття найбільшого інвестиційного проекту, вартість якого 150 мільйонів доларів.
Крім заводу “АрселорМіттал” забруднювачами повітря також є Південний гірничо-збагачувальний комбінат і Північний гірничо-збагачувальний комбінат.
Останні еко події
6 серпня 2021 року по обіді в місті почалася червона буря. При цьому показники індексу забруднення повітря показували середнє значення. Все почалося з невеликих поривів вітру, після чого пориви перетворилися в бурю, видимість стала гірше, а температура з 34 градусів знизилася до 24 градусів. Буря тривала недовго, але дуже насторожила криворіжців, адже у неї був незвичайний червоний колір. По всій видимості це піднявся пил з гірничо-збагачувальних комбінатів.
Акція
Небайдужі мешканці міста придумали акцію в одній із соціальних мереж Instagram на популярній сторінці-блозі про Кривий Ріг. Суть акції це подача прохання на забруднення повітря заводом “АрселорМіттал” у Кривому Розі через чат-бота @saveecobot в Telegram. Бот програми формує звернення до Державної екологічної інспекції Дніпропетровського округу і в службу з питань безпеки харчових продуктів і захисту, які для подальшого розгляду необхідно надіслати на пошти цих органів.
Джерело: https://kryvyi-rih.name/uk/ekologichna-katastrofa-u-kryvomu-rozi?fbclid=IwAR2Zn95CWaFZMQr6m2BaGThbCj-paf9nCOs8e1rgQXy3oEKy1Bu_xuSMLtk