Чим відрізняється від мобілізації? Чи знайдуться ще добровольці через роки війни? Чи встигнуть їх підготувати, перш ніж відправити на передову? У Нацгвардії відповіли на кілька поширених запитань щодо формування батальйонів Гвардії наступу.
Чому формування батальйонів Гвардії наступу – це не мобілізація?
«Гвардія наступу – це абсолютно нові підрозділи, до яких збираємо виключно добровольців. Тих, хто запишеться до бригад за покликом душі. Хто матиме максимальну мотивацію», – пояснив заступник начальника Центрального територіального управління Національної гвардії України Вадим Макаренков.
Він додав, що хлопці та дівчата, які зголосилися стати до Гвардії, підсилять український наступ. Вони будуть творцями історичних подій та звільнятимуть Україну від окупантів.
Чи знайдеться достатньо добровольців через роки війни, мабуть всі, хто хотів, вже на фронті?
«У нас ще багато охочих гнати ворога з України. І перший місяць набору до Гвардії наступу це підтвердив. Люди приходять до ЦНАПів, записуються онлайн. У кожного своя історія. Проте одна на всіх мотивація – помститися ворогу за його злочини та швидше звільнити Україну від окупантів. Вони готові робити це зі зброєю в руках», – розповів Вадим Макаренков.
Чи буде час у добровольців на навчання, адже наступ потребує найвищого рівня підготовки?
Гвардійці пройдуть кількамісячне інтенсивне навчання з кращими інструкторами. Підтягнуть фізичну підготовку, опанують сучасне озброєння та ази тактичної медицини. Добровольці отримають якісні амуніцію і озброєння. Далі на них очікує злагодження з іншими підрозділами. І тільки потім – участь у наступальних операціях. Воюватимуть вони піч-о-пліч з досвідченими бійцями, які складають основу нових бригад.
Записатися до Гвардії наступу можна на сайті storm.mvs.gov.ua. Або звернутися до одного з дев’яти ЦНАП у Дніпропетровській області. Деталі – за телефоном 080 010 00 20.