![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/ava-1.jpg)
На Дніпропетровщині ввели в обіг нову марку від Укрпошти. Вона – друга із серії «Героїчні професії». Присвячена праці залізничників.
Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Напередодні їхнього свята, кажемо наше щире дякую залізничникам. З початку повномасштабного вторгнення вони вивозили мільйони людей до безпечніших регіонів. При цьому й самі ризикували собою. Всі ми пам’ятаємо заповнені евакуаційні потяги. Пасажирів, життя яких через війну помістилося в одну валізу», – зазначив перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/4.1.jpg)
Саме такий зображений на новій марці. Поїзд «Херсон – Львів». Він потрапив під обстріл, але дістався пункту призначення із запізненням всього 16 хвилин. Все сталося цьогоріч 3 травня. Через ворожий удар зайнявся пасажирський вагон, поранило провідника.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/2-1.jpg)
Втім, залізничники діяли професійно: надали медичну допомогу колезі, відчепили охоплений полум’ям вагон. І рушили далі.
«В березні 2022-го ми з Укрзалізницею запустили спільний проєкт з доставки посилок. Така кооперація вперше за понад 20 років перерви. Потяги «Залізної пошти» курсують між Києвом, Львовом, Івано-Франківськом, Одесою, Дніпром та Харковом», – сказав операційний директор Східного регіону АТ «Укрпошта» Антон Ізотов.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/5-1.jpg)
Традиційно до марки випустили конверт та листівку. Їхній автор – художник-ілюстратор Віктор Грудаков.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/6.1.jpg)
«Для мене ця марка особлива. Не просто черговий екземпляр у колекції. Я деякий час працював на залізниці. Тож знайомий із тонкощами цієї професії», – розповів член правління Дніпропетровського відділення асоціації філателістів України Дмитро Цимиренко.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/7.1.jpg)
Тираж випуску – 150 тис примірників. Відсьогодні марку можна придбати в усіх відділеннях Укрпошти.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/8.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/9.jpg)
новини Кривий Ріг LIFE