Всі новини про життя міста

KRCC запрошує лекцію Олени Жукової: «Як оживити музей сьогодні: сучасний підхід до експозиції та комунікації»

Коли: 30 травня о 18:30
Де: Онлайн у zoom
(посилання надішлемо на електрону адресу вказану при реєстрації, а також в телеграм каналі KRCC)
Обовʼязкова реєстрація: https://forms.gle/QHEHpVscf4D5ZEKj8

Лекція присвячена практичним підходам до музейної роботи, які можна впроваджувати вже сьогодні. Тут познайомлять з поняттям музейного методу та розглянуть розмаїття музейних моделей і експозиційних технік, які дають змогу оживити музейну практику без значних ресурсів, але з глибоким переосмисленням підходів. У фокусі – вплив обраної моделі експозиції на подачу музейного матеріалу: як той самий предмет може «говорити» по-різному, залежно від контексту. Окремо розглянуть роботу з музейними матеріалами радянського періоду: як не замовчувати, а включати їх у сучасні наративи критично та відповідально.

«Ключова теза лекції: музейний предмет – це не просто ілюстрація, а головний носій смислів експозиції. Ми зануримося в сучасні музейні тренди, обговоримо потенціал музейної екскурсії: чи є вона живою формою діалогу, чи продовженням колоніального підходу? Також познайомимося з теорією активних і пасивних ролей відвідувача та основами музейної комунікації – як музей насправді говорить зі своєю аудиторією і як ми можемо зробити цей діалог живим та рівноправним.

Мета лекції – надати практичні інструменти для переосмислення музейної діяльності вже зараз, розкрити силу сучасного підходу в музеології та надихнути на зміни зсередини» – зазначили у Криворізькому Центрі Сучасної Культури.

Про лекторку:
Олена Жукова –  музеологиня, пам’яткознавиця, кандидатка наук в галузі  музеєзнавства і пам’яткознавства, доцентка, авторка державних стандартів вищої освіти для спеціальності, експертка європейського рівня в галузі спадщини та сталого розвитку (Heritage&sustainability), Guest Researcher в Kulturvård / Conservation,  Uppsala Universitet (Швеція).  Одна з небагатьох українських науковців, хто займається емпіричними дослідженнями впливів культурної та природної спадщини в Україні та за її межами із понад 20-річним досвідом.

Її робота зосереджена на емпіричному дослідженні інноваційного потенціалу спадщини як здатності впливати на пожвавлення локальної економіки, розвиток культурно-креативних індустрій, добробут населення та залучення фінансування.

Лекція є частиною проєкту «Переосмислення музею», ініційованого культурним менеджером Святославом Михайловим. Проєкт має на меті критично переосмислити експозиції Криворізького історико-краєзнавчого музею, подолати імперські наративи та запропонувати нові, інклюзивні розповіді про локальну історію. Більше про проєкт за посиланням.

Проєкт «Переосмислення музею» підтримує Європейський Союз в рамках програми Дім Європи. Куратор проєкту – Святослав Михайлов. Інституційний партнер проєкту «Переосмислення музею» – Криворізький Центр Сучасної Культури / KRCC.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Powered by WordPress