Всі новини про життя міста

Криворізький Музей Михайла Мармера приймав гостей із Польщі (фото)

З 30 квітня по 2 травня працівники Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» приймали делегацію Громадської спільноти «Drzewo Oliwne» (Варшава).

Одним із напрямів роботи польських гостей є освітні проекти, які спрямовані на вивчення проблематики міжнаціональної толерантності, єврейської культури та історії Голокосту, тобто те, чім займається й криворізький єврейський музей.

В рамках зустрічі Ханна Чеслар (голова ГО «Drzewo Oliwne») та Світлана Піддубна (директор Музею, голова ГО «КЕТЕР») провели переговори про розвиток сумісної діяльності, а також відбувся практичний обмін методичним досвідом між польськими та українськими колегами. В Музеї «Музей Михайла Мармера» було проведено освітній семінар, на якому господарі та польські викладачі продемонстрували методи викладання і форми роботи з молоддю в питаннях міжнаціональної й міжетнічної толерантності й історії Шоа.

Науковий співробітник Музею Михайла Мармера Маріанна Шпак провела інтерактивну гру «Задзеркалля» з учнями Криворізької загальноосвітньої школи №8, під час якої школярі долали стереотипи й навчалися правильно будувати відносини з «інакшими» людьми в колективі.

Корисним і цікавим став досвід й іноземних фахівців. Агата Ришевіч, вчитель історії із м. Краків, та Катаржина Гражанова-Терефенко, педагог-перекладач із м. Шчецин, залучили підлітків до цікавої подорожі в часі, й показали, як важливо сьогодні робити висновки із історичних помилок народів, які жили тисячі років тому. Завдяки іграм та інтерактивним завданням у ході занять, кожен учень мав змогу відчути на собі, як нестерпно буває людям, яких ображають через несхожість на інших.

Наприкінці заняття підлітки висловили свої враження про проведений час в музеї. Більшість погодилися з тим, що найголовніше для них – не втратити набуті знання та розвивати в собі співчуття й уважність до оточуючих.

По завершенню семінару, учасники заходу чудово провели час у обговоренні особливостей української й польської шкіл і можливостей обміну досвідом й

здобутками молоді та викладачів, та отримали солодкі подарунки від польських друзів.

Крім робочих моментів, представники ГО «Drzewo Oliwne» мали можливість познайомитися із деякими культурними осередками Кривого Рогу: вони побували в Домі-музеї місцевого художника Миколи Рябоконя, в Музеї батальйону «Кривбас», а також в «Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера»», в де польські спеціалісти мали змогу попрацювати із книгами та документами XVIII – XIX ст., що висвітлюють історію та релігійне життя євреїв Європи.

Під час прогулянок вулицями міста поляки відмітили, що незважаючи на те, що Кривий Ріп є промисловим центром, він виглядає сучасним і по-європейськи культурним.

Наступна зустріч, яка буде наповнена цікавим змістом, із нашими друзями відбудеться наприкінці серпня вже в польському м. Вісла.

 

 

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Powered by WordPress