Всі новини про життя міста

Криворіжці можуть здійснити контроль за витратами «дитячих» аліментів

Чи витрачаються сплачені у вигляді аліментів кошти саме на потреби дитини? Це можна з’ясувати.

Аліменти – це платежі цільового призначення. Тому законодавством України передбачено право платнику аліментів здійснити контроль за цільовим витрачанням коштів на утримання дитини.

Відповідно до норм Сімейного кодексу України, аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Отже, контроль за цільовим витрачанням аліментів здійснюють органи опіки та піклування – шляхом проведення інспекційних відвідувань одержувача аліментів.

Безпосереднє проведення інспекційного відвідування покладається на службу у справах дітей виконавчого органу місцевої ради за місцем проживання одержувача аліментів.

Для перевірки цільового використання аліментів платник аліментів може звернутися до Криворізького ЦНАПу «Віза» та надати такі документи:

  • – заяву встановленого зразка;
  • – копію документа, що посвідчує особу заявника, у тому числі копію документа з відображенням інформації в електронному вигляді, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, отриманого з Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Портал Дія»;
  • – копію свідоцтва про народження дитини (з 14 років – копію паспорта дитини);
  • – розрахунок заборгованості зі сплати аліментів за останні 12 місяців.

Інспекційне відвідування проводиться впродовж 30 календарних днів з дати надходження заяви від платника аліментів.

Одержувач аліментів обов’язково інформується про проведення інспекційного відвідування шляхом надсилання рекомендованого листа з повідомленням про вручення не пізніше ніж за 7 календарних днів до запланованого дня його проведення з подальшим узгодженням дати та часу візиту.

У разі встановлення нецільового витрачання аліментів платник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи

Популярні новини