В Україні з початком війни різко скоротилася кількість робочих місць і при цьому обсяг тіньової зайнятості зріс – підприємці користуються працею незареєстрованих найманих працівників.
Є випадки «чорного» працевлаштування і в Кривому Розі. Втім, такі підприємці будуть змушені платити за це величезні штрафи.
Адже, відповідно до ст.265 Кодексу «Законів про працю» за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) штраф становить 67 тис грн (10 мінімальних зарплат) за кожного працівника, а для єдинників І-ІІІ груп застосовується попередження. Вчинення порушення повторно протягом двох років з дня виявлення порушення передбачає застосування штрафу у сумі 201 000,0 грн. – тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, для всіх роботодавців без виключення.
«Тому роботодавцям радимо не грати у хованки з державою, а офіційно працевлаштувати всіх своїх працівників. Тіньова зайнятість – зло як для держави, так і для роботодавців.
До того ж, працювати неофіційно не вигідно і самому працівникові. Адже у нього не поповнюється страховий стаж для пенсії, а також у нього немає жодних соціальних гарантій (права на відпустку, права на лікарняний або на виплату допомоги з безробіття)», – зазначають в міській інспекції з питань праці та зайнятості.
Контакти інспекції з питань праці та зайнятості департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради: 067-838-38-39, (0564) 92-02-24.
новини Кривий Ріг LIFE