Всі новини про життя міста

Лише кожен 50-й випадок психічних розладів є діагностованим в Україні

Причина – українці рідко звертаються до спеціалістів, боячись стигматизації або не маючи достатньої кількості знань, вважаючи, що з ними «не відбувається нічого серйозного».

Це – результати дослідження британської компанії Alligators Digital, проведене в серпні цього року на замовлення @Третього саміту перших леді та джентльменів (Summit of First Ladies and Gentlemen).

Але піклуватися про себе і своє психічне здоров’я не тільки важливо, а й життєво необхідно – незалежно від віку, статі, професії.

Нині 10 000 лікарів (психіатри, психологи, психотерапевти, наркологи, терапевти, педіатри, лікарі загальної практики тощо) у майже 1500 медзакладів в Україні надають психологічну та/або психіатричну допомогу. При цьому вже понад 670 медзакладів первинної меддопомоги надають базові психологічні послуги за підписаним контрактом із НСЗУ на пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», що був запроваджений наприкінці минулого року.

За цим пакетом пацієнт (дорослий або дитина) може безоплатно отримати ранню діагностику та базову психологічну допомогу. У межах згаданого пакета сімейний лікар, педіатр чи терапевт може:

  • провести оцінку психічного стану пацієнта,
  • надати медичну та психологічну допомогу пацієнтам із розладами психіки,
  • здійснювати фармакологічні й психосоціальні втручання, у т. ч. надавати короткострокову психологічну допомогу тощо.

Знайти найближчий до вас медзаклад, де надають послуги з охорони психічного здоровʼя, можна на інтерактивній карті надавачів меддопомоги за напрямом «Психологічна і психіатрична допомога» – https://cutt.ly/xwu337x2.

Якщо скористатися картою немає можливості, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або контакт-центру МОЗ за номером 0-800-60-20-19.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі