Музей культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» не тільки презентує свої експозиції юдейських артефактів та займається освітньою роботою, але й постійно розширює межі діяльності далеко за кордони України.
Зовсім недавно, – з 5 по 11 листопада, в рамках формату партнерства, Маріанна Шпак, науковий співробітник музею, перебувала у місті Софії (Болгарія) з метою знайомства з науковою й культурно-релігійною сферами болгарського суспільства, та дослідження становища єврейського населення Болгарії в період Другої світової війни. Протягом тижня вона працювала з джерелами Державного архіву, де мала змогу познайомитися із дуже цікавими людьми: Михайлом Груєвим – головою Державного агентства «Архіви» й співробітниками установи, та поспілкуватися на актуальні теми, що стосуються історії Голокосту.
Крім того, Маріанна Шпак не впустила можливості завітати до сефардської Софійської синагоги, що є однією з найбільших у Південно-Східній Європі й третьою за величиною на європейських просторах. Там співробітниця Музею Михайла Мармера не лише ознайомилася із архітектурними особливостями синагоги, яка була збудована на початку ХХ століття, а й поговорила із членами єврейської общини Софії про аспекти міжрелігійного і міжнаціонального діалогу в Україні й Болгарії, та про перспективи майбутньої співпраці у напрямі організації проектів з толерантності.
Також Маріанну Шпак було запрошено до неофіційної резиденції болгарських монархів у Врані на лекцію Даніели Горчевої, відомої журналістки та дослідниці Голокосту з Голандії, про порятунок євреїв Болгарії в період Другої світової війни. На важливому заході дослідниця мала можливість познайомитися із царем Симеоном ІІ Борисовим Саксен-Кобург-Готським, та розповісти йому про свою діяльність в Україні, й обмінятися думками щодо наслідків явища Голокосту у Європі.
новости Кривой Рог LIFE