Медзакладам, які уклали договір із Національною службою здоров’я України, відновлюють оплату за надані послуги та пролікованих пацієнтів.
Про це повідомили під час брифінгу у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.
«З початку повномасштабної війни лікарням виплачували фіксовану суму. Це 1/12 від вартості послуг за пакетом медичних гарантій на 2022 рік. Аби забезпечити стабільну роботу. Нині повернулися до звичної довоєнної системи», – розповіла директорка Східного міжрегіонального управління департаменту НСЗУ Наталія Будяк.
Вона додала, що медзакладам знову платитимуть на основі поданих електронних данних. Там вказується кількість пролікованих людей та наданих послуг. Більше пацієнтів – більше коштів.
«У лікарнях області додалося пацієнтів. Зокрема, переселенців. У медзакладів з’явилися можливість отримувати кошти за кожного, кому надали допомогу. Замість фіксованої суми. Більше грошей – це більше можливостей лікувати людей та мотивувати працівників», – зазначила Наталія Будяк.
Вийняток – громади, розташовані у зоні бойових дій. На Дніпропетровщині таких сім. У Криворізькому районі – Широківська і Зеленодольська. У Синельниківському – Великомихайлівська, Маломихайлівська, Новопавлівська, Межівська, Покровська. Їх медзаклади продовжуватимуть отримувати стабільне фінансування – 1/12 від вартості послуг за пакетом медичних гарантій-2022. А ще виплати за фактично надані пріоритетні послуги. Серед таких рання діагностика новоутворень: мамографія, бронхоскопія, гістероскопія.
«Медзаклади у зонах бойових дій не завжди можуть працювати на повну потужність. Крім того, з небезпечних територій евакуювалася частина мешканців. Аби підтримати лікарні, працює система фіксованих виплат», – наголосила Наталія Будяк.
Програма медичних гарантій – це медпослуги, які пацієнт може отримати безкоштовно. Договір на їх надання із лікарнями укладає Національна служба здоров’я України. Вона і сплачує послуги.
Безоплатну первинну допомогу в закладах, які підписали договори з НСЗУ, пацієнт може отримати за місцем підписання декларації. Спеціалізовану – за електронним направленням лікаря. Направлення не потрібне для прийому у гінеколога, психіатра, стоматолога і нарколога. Безкоштовно кожному надається екстрена меддопомога.
У Програмі медичних гарантій-2022 – всі основні види медичної допомоги. Загалом – 38 пакетів послуг.