Підготовлені всі 96 котелень міста та 76 тепло-розподільчих пунктів. Заклади бюджетної сфери не мають жодної копійки боргу перед тепловиками.
Про це повідомили у міському управлінні преси та внутрішньої політики.
Однак, для нормального проходження опалювального сезону на перший план, після прийнятих останнім часом Верховною Радою Законів та постанов Кабінету міністрів, виходить питання 100% своєчасної оплати тепла споживачами.
Так, Верховною Радою України був прийнятий та набув чинності 20 серпня 2021 року Закон України №1657-IX, яким дозволяється відключення від енергоносіїв за борги, навіть у морози. А для того, щоб тепловикам дали газ на котельні, вони повинні платити за нього на місяць вперед. По-друге, кожен тепловик за місяць зобов'язаний 100% розрахуватися за придбаний газ. Це можливо, однак за умови, якщо споживачі в повному обсязі платять за отримане тепло.
Також варто відзначити, що тарифи на тепло, які діють зараз, були сформовані і затверджені НКРЕКП, що підпорядковується Кабінету міністрів, у 2018 році. Але, вже в наступному опалювальному сезоні, через зростання цін на енергоносії, є ризик підвищення тарифів на опалення для населення на 31%. А для інших споживачів – це школи, садочки, лікарні та підприємства всіх форм власності – ціна газу підвищується взагалі з 6450 грн за тис.м3 до 24 769 грн за тис.м3. А опалення – на 302%.
Вчора, 30 вересня, Криворізька міськрада, з ініціативи фракції Блоку Вілкула «Українська перспектива», висловлюючи інтереси всіх криворіжців, виступила категорично проти підвищення тарифів та направила звернення до Кабінету міністрів, профільних міністерств, керівництва НАК «Нафтогаз» і НКРЕКП, які мають виключне право встановлювати ціни на енергоносії, з вимогою забезпечити продаж місту Кривому Рогу газу українського видобутку за собівартістю – 3500 грн за тис м3. Це дасть можливість міським підприємствам теплокомуненергетики навіть знизити тарифи на тепло й не допустити неминучих соціально-економічних потрясінь.
Що стосується безпосередньо підготовки міста до зими, то завдяки налагодженій системній роботі з підготовки до нового опалювального сезону, яка у Кривому Розі розпочинається ще у січні, основний комплекс заходів з підготовки об’єктів теплокомуненергетики до прийому та подачі тепла – виконаний.
На пленарному засіданні сесії міськради, на якому було розглянуто питання підготовки міста до початку осінньо-зимового періоду, представники теплогенеруючих підприємств поінформували про проведені заходи та реалізовані проєкти підготовки до зими. І зокрема, комунальною «Тепломережею» виконаний ремонт 3 котлів (котельні «КМК», «ПівнГЗК-2»), на завершальному етапі – ремонт ще 3 котлів («Гігант», «ПівнГЗК-1», «Прорізна,87»). На 7 котельнях замінені мережеві та підживлювальні насоси. Крім того, до кінця року підприємство планує провести реконструкцію котельні «ДКМС-80» із заміною існуючих котлів.
АТ «Криворізька теплоцентраль» виконала поточний ремонт 21 котла, на котельні №6 проведений капремонт одного котла.
В.о. міського голови Юрій Вілкул зазначив: «Безумовно, ми розуміємо, що підготовка до зими, це питання комплексне і неможливо встановити чіткі межі, коли вона завершиться. Фактично, вона продовжується постійно. Однак, на сьогодні ми маємо впевненість у тому, що технічно Кривий Ріг 100% готовий до початку нового опалювального сезону. Модернізується міська мережа теплопостачання, виконані усі необхідні технічні роботи для того, щоб відбулася своєчасна подача тепла в оселі мешканців. Бюджетна сфера – школи, дитячі садочки, лікарні, терцентри, заклади культури 100% отримали паспорти готовності. І що важливо, заклади бюджетної сфери не мають жодної копійки боргу перед тепловиками».
Важливою складовою підготовки до опалювального сезону є встановлення приладів обліку тепла. Житлові будинки, де послуги з опалення надає комунальна «Криворіжтепломережа», на 100% обладнані лічильниками тепла. Стосовно «Криворізької теплоцентралі», що підпорядковується Нафтогазу, то залишилось встановити понад 260 приладів обліку.
Кожний опалювальний сезон має свої особливості. Не буде винятком і нинішня зима. З цього опалювального сезону змінилися правила придбання газу тепловиками для виробництва тепла та подальшого відпуску його споживачам. Для того, щоб отримати газ і своєчасно розпочати опалювальний сезон, необхідно виконати першу вимогу – авансування самим теплопостачальним підприємством за майбутній газ, що буде відбиратися у новому опалювальному сезоні. По-друге, кожен тепловик за місяць зобов’язаний 100% розрахуватися за придбаний газ. Це можливо, однак за умови, якщо споживачі у повному обсязі сплатять за отримане тепло.
Директор департаменту розвитку інфраструктури міста Іван Карий сказав: «Головний ризик своєчасного початку і проходження опалювального сезону це – платіжна дисципліна споживачів за отримані комунальні послуги. Борг жителів за житлово-комунальні послуги сягає понад 2,6 млрд. грн. Найбільший борг, 1,1 млрд грн, – за послуги теплопостачання». Тому, питання своєчасного розрахунку мешканців перед теплопостачальними підприємствами є ключовим для стабільного проходження опалювального сезону.
новини Кривий Ріг LIFE