Всі новини про життя міста

Мешканцям Кривого Рогу нагадали про правила безпеки використання газу у побуті

У зв’язку зі вчорашньою надзвичайною подією, у АТ «Криворіжгаз» нагадали про правила безпеки використання газу у побуті.

У весняний період, коли опалення вже відключене, а за вікном ще прохолодно, люди, нехтуючи своєю безпекою, часто користуються газовими приладами для обігріву помешкання. Частішають аварійні випадки, пов’язані з порушенням правил використання газового обладнання.

Найбільш поширеними причинами порушень правил безпеки є самовільне втручання споживачів у систему газопостачання, заміна газових приладів, відсутність проведення регулярного технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж та використання газового обладнання для обігріву приміщень.

Для того, щоб спалити 1 кубометр газу потрібно близько 10 кубометрів повітря. А для нормального функціонування людського організму одній людині необхідне свіже повітря в об’ємі 60 метрів кубічних на 1 годину. Якщо конфорка горітиме при зачиненому вікні, циркуляція повітря не відбуватиметься, рівень кисню знижуватиметься, що може призвести до запаморочення та втрати свідомості. А при довготривалому користуванні газовими приладами та відсутності повітрообміну є ймовірність летального випадку,

Для приладів водонагріву (газові колонки, котли, у тому числі двоконтурні), у яких витрати газу є тривалий час зі значним обсягом, продукти згоряння природного газу виводяться з приміщення через димовивідні канали – димоходи, або через димохід на зовнішню стіну будинку (парапетні котли). Таким чином відводиться продукт згоряння – чадний газ.

Чадний газ є отруйною речовиною, який не має запаху та кольору та який визначити «на око» не можливо. Перебування людини в приміщенні з концентрацією чадного газу всього 0,1% протягом 1 години може привести до летальних випадків.

Запобігання таким випадкам – це періодична перевірка димових і вентиляційних каналів, перевірка роботи газових приладів (їх автоматики безпеки), виключення застосування вентиляції зі штучним спонуканням (електровентилятори, що розміщені у вентиляційних каналах).

«Ефективної роботи АТ «Криворіжгаз» не достатньо, щоб повністю запобігти трагічним випадкам, які пов’язані з порушеннями при використанні газового обладнання. Необхідно, щоб наші споживачі усвідомили, що дотримання правил безпеки – це передусім запорука збереження їхнього життя та здоров’я. Тому ми неодноразово нагадуємо та акцентуємо увагу споживачів на дотриманні цих правил» – говорить головний інженер АТ «Криворіжгаз» Лілія Кодій.

АТ «Криворіжгаз» рекомендує вмикати газові прилади при встановленому на провітрювання вікні. Перед використанням побутових газових приладів обов’язково перевіряти наявність тяги. А щоб не довелося визначати наявність чадного газу в приміщеннях за відчуттями власного організму, встановіть спеціальний датчик – сигналізатор, який сповістить вас про те, що в приміщенні з’явився чадний газ.

В жодному разі не використовуйте несправні газові прилади. Для їх справної роботи наголошуємо на важливості вчасного технічного обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання та газових приладів. Щорічне їх обслуговування запобігає виникненню аварійної ситуації.

Часто споживачі навіть не підозрюють про витоки на внутрішніх мережах. У 2022 році за результатами обстежень 10 тисяч криворізьких осель у 55% випадків виявлені витоки газу. Найчастіше витоки знаходять на газових кранах та з’єднаннях систем газопостачання. А наявність витоків – пряма небезпека життю і здоров’ю людей.

Нагадаємо, що відповідальні за внутрішні мережі та газове обладнання у квартирах і приватних будинках їх власники, за загальні мережі в багатоповерхівках – балансоутримувач. Це передбачено законом «Про житлово-комунальні послуги», в якому вказано, що технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання проводиться коштом співвласників (ст.14, п.3). У затверджений НКРЕКП тариф на розподіл газу витрати на ці роботи не закладені.

Укласти договір на технічне обслуговування внутрішніх мереж споживачі можуть з АТ «Криворіжгаз» у центрах обслуговування клієнтів за адресами:

  • вулиця Віталія Матусевича, 2А, м. Кривий Ріг;
  • проспект Поштовий, 19, м. Кривий Ріг;
  • вулиця Ракітіна, 11, м. Кривий Ріг;
  • вулиця Володимира Великого, 29В, м. Кривий Ріг.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи