test

Всі новини про життя міста

Мінімалка для місцевих управлінців – аналітики пояснюють, чому це корисна ініціатива

Народні депутати пропонують зафіксувати мінімальну зарплату для службовців органів місцевого самоврядування. Згідно із законопроєктом, вона не зможе бути меншою за мінімальну зарплатню станом на 1 січня відповідного року (1 січня 2024 року це 7100 гривень).

Нині документ передали на розгляд профільного комітету. Щоб запропоновані зміни запрацювали, законопроєкт має спочатку ухвалити Верховна Рада, а потім – підписати Президент.

У Центрі спільних дій вважають, що визначення мінімального розміру заробітної плати дозволить ОМС залучати більш кваліфікованих спеціалістів.

“Зарплати пересічних держслужбовців у селах та невеликих містах наразі є неконкурентними на ринку праці”, – наголошує аналітикиня Центру спільних дій Ірина Корженкова. Нині заробітна плата працівників ОМС, на відміну від держслужбовців, не унормована й визначається на рівні громади. Тобто один і той самий фахівець із аналогічною кваліфікацією може отримувати різну зарплату в різних громадах.

Окрім того, що законопроєкт унормовує питання зарплатні ОМС, він також регламентує видачу премій. Рішення про нарахування додаткових виплат та їх обґрунтування потрібно буде оприлюднити на офіційному вебсайті відповідної ради протягом 10 днів після ухвалення.

На думку Ірини Корженкової, такі норми сприятимуть прозорості ОМС. “Історії з завищеними преміями місцевих службовців підривають довіру суспільства”, – каже аналітикиня. Наприклад, у Черкасах міськрада ухвалила рішення про призначення премії для міського голови в розмірі 400% його посадового окладу. У проєкті рішення місцеві депутати пропонували видавати меру таку виплату щомісяця протягом 2024 року.

“З ухваленням законопроєкту потрібно буде письмово пояснити, чому працівник отримав премію, наскільки він був ефективним. Документ з обґрунтуванням буде публічним, і люди зможуть побачити, за що місцеві службовці отримують додаткові виплати”, – підкреслює аналітикиня.

Раніше у Центрі спільних дій також проаналізували рішення, яке зобовʼязує ОМС транслювати онлайн пленарні засідання місцевих рад і їхніх постійних комісій.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи

Популярні новини