У 2024 році енергетики замінили 23 масляні вимикачі на вакуумні, передали на переробку 726 тис. тонн металобрухту та понад сотню кілограмів пластику. Робота над екологічними ініціативами продовжиться і в 2025 році.
ДТЕК Дніпровські електромережі впроваджує екологічні ініціативи, що відповідають цілям сталого розвитку ООН та принципам ESG, повідомили у пресслужбі енергокомпанії.
На підприємстві діє міжнародний стандарт ISO 14001, який забезпечує системний підхід до організації бізнес-процесів з дотриманням принципів екологічної безпеки.
Протягом 2024 року компанія замінювала маслонаповнене обладнання, щоб уникнути необхідності використання оливи та утворення промаслених відходів. Попри виклики війни, у 2024 році енергетики замінили 23 масляні вимикачі на вакуумні з сухим діелектриком. Також на підприємстві встановили 14 гелевих акумуляторних батарей, які не потребують обслуговування.
В ДТЕК Дніпровські електромережі встановили 1649 сучасних світлодіодних ламп, що знизило енергоспоживання та підвищило енергоефективність офісів і виробничих приміщень.
Завдяки принципам циркулярної економіки енергетики зменшують обсяг промислових відходів. У 2024 році компанія передала на вторинну переробку понад 726 тис. тонн металобрухту та 13 тонн шин, що дозволило скоротити екологічний слід підприємства.
Енергетики продовжують реалізувати еколого-просвітницький проєкт #Лелеченьки, спрямований на збереження білого лелеки як важливої частини екосистеми України. У 2024 році на Дніпропетровщині встановлено 13 платформ для гнізд лелек. Також компанія бере участь у міжнародному проєкті польського товариства орнітологів Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego з кільцювання пташенят. Це допомагає орнітологам досліджувати міграцію та поведінку лелек, забезпечуючи їхній захист. У 2024 році окільцьовано 74 пташенят у Царичанській громаді Дніпропетровської області.
ДТЕК Дніпровські електромережі також впроваджує екологічно безпечну систему сортування та переробки відходів. На всіх виробничих майданчиках встановлено понад 1 тисячу контейнерів для сортування сорока видів відпрацьованих матеріалів.
Співробітники активно долучаються до екологічних ініціатив. У межах проєкту «Дорогоцінний пластик» у 2024 році на переробку передано 108 кг пластику, з якого виготовляють лавки, стільці, аксесуари тощо.
У 2025 році ДТЕК Дніпровські електромережі продовжить розвивати екологічні ініціативи, знижувати вплив на довкілля та впроваджувати ще більше рішень для сталого розвитку.
новини Кривий Ріг LIFE