11 квітня до Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» на екскурсію з іудаїки завітала молодь Криворізького навчально-виробничого комбінату.
Про це повідомляє директор Музею Світлана Піддубна.
Для підлітків такий захід є важливим, адже вони навчаються на факультеті туристично-готельного бізнесу, тому на практиці самостійно ведуть різноманітні пошуки та реалізовують організацію туристичних маршрутів. В «Музеї Михайла Мармера» юнаки та дівчата хотіли познайомитися з колекцією іудейських артефактів, що призначені для релігійних обрядів, а також побачити фото, книги і документи, які відображають активне та насичене життя євреїв на Криворіжжі в минулі епохи. До того ж, у молоді були питання щодо концепції організації музейної справи, логістики проведення екскурсії та виставкових демонстрацій.
Екскурсія одразу набула форми діалогу, адже слухачи ставили цікаві питання про історію походження предметів і їх призначення; сутності релігійних обрядів та свят. Особливо їх вразили розповіді про Голокост на Криворіжжі та жахливі наслідки цього явища. Більшість присутніх вже бували на колишніх місцях розстрілу євреїв, і тому ділилися емоціями від побаченого. Підлітки визнали, що криворіжці не мають права забувати про ті страшні події, і що необхідно зробити висновки з цього у такі складні часи для України.
У залі, який присвячений минулим подіям рідного краю, молодь також знайшла для себе багато чого цікавого та повчального. Так, багато хто із присутніх вже чули про існування у XIX – на початку ХХ ст. в місті Хоральної синагоги, але зображення її будівлі на картинах художника М. Рябоконя вони побачили вперше. Також новиною для підлітків були і фото та речі, які, як сказав один з хлопчиків, дають відчути старовинний дух Криворіжжя. Зацікавили підлітків і настінні карти, зброя та амуніція військ Німеччини та СРСР періоду Другої світової війни.
Загалом, спілкування та екскурсія видалися корисними і пізнавальними, адже наша молодь навчилася найголовнішому: вмінню бачити минуле в сучасному світі.