У патронатних родинах області виховується 31 дитина. Загалом на Дніпропетровщині – 16 таких сімей. Там про хлопчиків та дівчаток піклуються.
Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Патронат – домашня форма виховання. Де дитині тепло та зручно. Де в неї є свій куточок. У нас в області перша така родина з’явилась п’ять років тому», – зазначила начальниця Служби у справах дітей ДніпроОДА Олена Жадько.
Одна з найбільших патронатних родин – у Дніпрі. Там нині мешкає 7 рідних братиків та сестричок. Чотири хлопчики і три дівчинки. Наймолодшому 2 роки, найстаршому – 12.
Патронатна вихователька Олена каже, вони з чоловіком цих дітей взяли 23 лютого. Наступного дня почалася війна. Було страшно, але покинути малечу не могли. А ще було складно, бо позачинялися дитячі садки, гуртки та секції, школи – лише онлайн.
«Моя бабуся ще після війни прихистила сусідську дівчинку-сироту. Так і виховала її разом з моєю мамою, як рідних сестер. Любов до дітей у мене на якомусь підсвідомому рівні», – припускає Олена.
Вона додала, кожна дитина потрапляє під патронат зі своєю складною історією. Кожна – потребує допомоги.
Найперше правило мами-виховательки – обов’язковий режим дня. Рухливі ігри, розвиваючі заняття. Повноцінне харчування. Часто з рідними батьками діти голодували.
«Малюємо, пишемо, граємо. Ввечері ділимося, як пройшов день. Говоримо. Діти змінюються. Буквально оживають», – розповіла вихователька.
новини Кривий Ріг LIFE