test

Всі новини про життя міста

На Криворіжжі збудують сонячну станцію потужністю 100 кВТ

У Вакулівській сільській громаді Криворізького району Дніпропетровської області буде побудована сонячна станція потужністю 100 кВТ. Вона забезпечуватиме комунальні потреби громади: амбулаторії та дитячого будинку.

Сонячна станція для Вакулівській громади буде встановлена завдяки партнерам: британської соціально та екологічно орієнтована бізнес-група ep Group та інноваційної компанії Swanbarton Limited, в рамках проєкту Critical Energy Resilience for Ukraine (CERU). Українською ця назва перекладається як «Стійкість критичної енергії для України».

Про це повідомляється на сайті Громадської організації “Зелений світ – Друзі Землі”.

Головним інсталятором станції буде відомий представник зеленого бізнесу, компанія HELIOS strategia. Екологічними, соціальними та освітніми аспектами проєкту буде опікуватися ГО «Зелений Світ – Друзі Землі». Проєкт реалізується в рамках конкурсу «Innovate-Ukraine», фінансується UK International Development та організовується Посольством Великої Британії в Києві.

Презентація CERU відбулася 2 травня в Києві. Зустріч організувало посольство Великої Британії в Україні. У події взяли участь: міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон, міністр енергетики України Герман Галущенко, посол Великої Британії в Україні Мартін Гаріс. Проєкт CERU на презентації представляли голова ради ГО «Зелений Світ – Друзі Землі», Олексій Ангурець та   засновниця HELIOS strategia, Ольга Мічелот.

Українська енергетична інфраструктура постійно страждає від російських ракет. А тому, створюється значний тиск на мережу, а отже виникають проблеми з постачанням світла.

Основна мета CERU – забезпечити управління критичним навантаженням і зробити установи громади енергетично стійкішими. Насамперед, підтримка стосується лікарень та дитячих садків та шкіл. Вони живитимуться енергією за допомогою інноваційної системи управління енергією (EMS) у поєднанні з сонячною фотоелектричною установкою та накопичувальною установкою. 

Проєкт передбачає кілька етапів.

1.На теренах Польщі створять систему, яка включатиме сонячну електростанцію в поєднанні з накопичувачем акумуляторів і EMS.

2.Українські  та британські партнери протестують інноваційну систему в безпечних умовах Польщі навчаться її встановлювати та експлуатувати. 

3.Цю систему інсталюють у Вакулівській сільській громаді. Об’єкт обслуговуватиме 3.100 мешканців 18-ти навколишніх сіл. Станція забезпечуватиме енергопостачання до школи, дитячого садочка та амбулаторії.

Також CERU передбачає навчання базовим знанням та навичкам в галузі відновлюваної енергетики ветеранів війни з росією, тимчасово переміщених осіб та інших представників громад, для яких розвиток зеленої енергетики є зараз життєво необхідним. Оскільки бойові дії продовжуються, мова йде про військових, яких звільнили зі служби за станом здоров’я. Учасники тренінгу навчатимуться встановлювати та експлуатувати системи сонячної енергії, а також працюватимуть з фаховими психологами, тому що здоровий психологічний стан, є важливою базою для будь якої роботи. 

Проєкт «Стійкість критичної енергії для України» – частина ширшого партнерства між Великою Британією та Україною, яке зосереджується на підтримці відновлення та майбутньої сталості енергетичних систем в нашій державі. 

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи