![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/400183628_725624116265079_2617002320684793021_n-1024x693.jpg)
Триває реалізація масштабного проєкту будівництва магістрального водогону «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка» протяжністю 300 км в одну нитку.
Тут наразі зводять залізобетонну дамбу Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Дніпропетровській області.
У межах будівництва магістрального водогону біля смт Широке будівельники споруджують залізобетонну дамбу. ЇЇ довжина – 156 метрів. Дамба готова вже на 80%. Розташовуватиметься споруда під новим водогоном.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/400220562_725624176265073_5005733429421069047_n-1024x690.jpg)
«Для чого споруджуємо дамбу? Вона потрібна для безперешкодного пропуску зливових та ґрунтових вод, які виходять на поверхню; для забезпечення надійності та стійкості трубопроводу, який проходить балкою. Важлива для того, щоб запобігти аварійним ситуаціям – не допустити підтоплення смт Широке під час весняно-осінніх паводків та скиду зворотних вод з другої насосної станції.
Будівництво магістрального водогону «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка» протяжністю 300 км в одну нитку – це наймасштабніший проєкт Агентства відновлення.
Загалом маємо готових 249 км (76%)», – коментують у Службі.
Щодо «криворізької» ділянки водогону, то тут такий стан робіт: «Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг): проклали 65,7 км (70%) трубопроводу. Будівельники виконують земляні роботи, очищення русла існуючого каналу, влаштування обвідного каналу, геодезичні роботи, перенесення кабелю, монтаж труб. Працює 148 одиниць техніки, 397 людей».
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/400753305_725624219598402_1929734275732669297_n-1024x716.jpg)
новини Кривий Ріг LIFE