test

Всі новини про життя міста

Невгамовні дослідники Кривого Рогу навели лад на Галковському цвинтарі (фото+відео)

Команда допитливих дослідників Кривого Рогу, серед яких відомі краєзнавці Анатолій Новак та Едуард Дворчук, провели дозвілля з користю для себе й нашого краю. Хлопці узялися за розчищення старого й занедбаного Галковського цвинтаря, зробили великий обсяг роботи і показали результати на відео.

«За ним вже ніхто не доглядає, мабуть, із часу останнього поховання. Тому тут усе заросло кущами й чагарниками, захаращене сухими деревами. Тож ми вирішили його розчистити! На це було покладено багато сил та часу, але це обернулося для нас великими історичними відкриттями», – тішиться Анатолій Новак.

На стародавньому цвинтарі зберігся склеп родини поміщиків Галковських – єдиний уцілілий у нашому місті. Ймовірно, його автор – відомий архітектор Іван Шредер. Кладовище на цій території з’явилося у першій половині ХІХ століття. Тут ще можна надибати старі надгробки та частини огорожі.

Історико-краєзнавчу розвідку цієї прикметної місцини у 2021 році робили журналісти “Рудани”. Переглянути наш проєкт «Територія тиші» про Шмаковське та Галковське кладовища можна на відео нижче. Буде цікаво!

Фото Анатолія Новака.

Джерело: ТРК Рудана

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі