test

Всі новини про життя міста

Облік по-новому: що мають знати призовники, військовозобов’язані та резервісти

Повномасштабне вторгнення ворога обернулося міграцією українців. Тікаючи з-під окупації та обстрілів, одні люди виїжджають за кордон. Інші шукають прихисток у більш безпечних регіонах країни. Серед них є призовники, військовозобов’язані і резервісти. Для актуалізації їхніх даних, а також оновлення інформації у Єдиному державному реєстрі по всім військовозобов’язаним ввели нові правила обліку.

Взяттю на військовий облік підлягають призовники від 17 до 27 років. А також військовозобов’язані та резервісти. Ті, які не досягли граничного віку перебування в запасі. Залежно від звання він коливається від 60 до 65 років.

«Під час дії воєнного стану вони не можуть змінювати місце проживання без дозволу начальника терцентру, в якому перебувають на обліку. В разі ж переїзду повинні отримати дозвіл. Зробити це треба особисто, прийшовши до територіального центру комплектування та соціальної підтримки», – каже офіцер Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Кравчук.

Термін для цього – 7 днів. Те саме правило стосується змін персональних даних. Власне їх військовозобов’язаний має звіряти бодай раз на п’ять років. Для цього треба з’являтися до центру комплектування за місцем перебування на військовому обліку.

Серед обов’язків людей призовного віку й реагування на повістки. З’явитися по ній необхідно у зазначений в документі час. Ігнорування карається адміністративним або кримінальним покаранням.

Без актуального військового квитка або документа про постановку на облік військовозобов’язаний не зможе влаштуватися на роботу або вступити на навчання.

«Дані працевлаштованого військовозобов’язаного або вступника вносяться до списку персонального військового обліку. Зробити це треба протягом перших п’яти днів. Це відповідальність підприємства і освітнього закладу, – пояснив Сергій Кравчук. – А от центри зайнятості повинні подавати інформацію про безробітних, які підпадають під категорію військовозобов’язаних».

Передбачено, що й закордонні дипломатичні установи мають вести облік українців, які перебувають на тимчасовому консульському обліку. А у воєнний час сприяти поверненню військовозобов’язаних в Україну. Інформувати їх про початок чергового призову на батьківщині.

новини Кривий Рiг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи