Нагадаємо, вчора, 3 грудня, на глибині 1383 м стався обвал гірської породи на шахті «Тернівська».
Рятувальники уточнюють, що під завалом опинилися три людини. Бійці гірничорятувальної служби спрацювали оперативно – розібрали завал та витягли людей. Двоє постраждалих доставлені до медичного закладу. Третій від госпіталізації відмовився.
Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
«Багато в цій ситуації незрозумілого. Сподіваюся на об’єктивне розслідування причин аварії.
Як гірничий інженер можу сказати, що на всіх шахтах КЗРК на обидві ноги кульгає нарядна система – це коли на всіх рівнях здійснюється контроль зверху до низу, а також існує звітність знизу до верху. Кожен на своєму місті розуміє свою відповідальність, знайомий з паспортом ведення робіт, проінструктований… І тоді людський фактор у подібних аваріях виключається.
А взагалі про що може йти мова, якщо в процесі протесту гірників на КЗРК, який проходив з 2 вересня до 15 жовтня, прем’єр-міністром було дано доручення Держслужбі праці провести якісну перевірку, чого належним чином не було виконано. Тому що перевірка здійснювалась в умовах простою підприємства, а не в умовах видобутку.
Щобільше, працівник служби Держпраці у Кривому Розі, якого вигнали зі служби, одразу був прийнятий на відповідальну посаду на КЗРК та опікується питаннями охорони праці на підприємстві.
Розуміючи всю безвідповідальність з боку керівників КЗРК та служби Держпраці, кілька днів тому особисто звернувся з листом до голови уряду Дениса Шмигаля з пропозицією вжити всіх можливих заходів в рамках його компетенцій: навести лад у державних контролюючих органах, посилити рівень їхньої відповідальності. Наголосив на необхідності проведення якісної перевірки не тільки на шахтах Криворізького залізорудного комбінату, а й ПрАТ «Суха балка», – зазначив Волинець.
Подписывайтесь на наш Telegram канал https://t.me/krlife_ua
новини Кривий Ріг LIFE