Риженко констатував, що в Україні погіршується ситуація з захворюваністю на коронавірус, зокрема, спостерігаються випадки масового зараження дітей новим штамом Дельта.
Перші зараження Дельтою в Україні зафіксували у другій половині червня. За прогнозами ВООЗ, до кінця серпня "Дельта" може сягати 90% випадків захворювань. У середині липня генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адганом Гебреєсус заявив, що штам поширився вже щонайменше в 111 країнах світу.
Що наразі відомо про штам «Дельта»?
– штам коронавірусу «Дельта» вперше виявили в Індії;
– він у 1,6 раза заразніший за «британський» варіант і майже у 3 рази за «класичний китайський» штам;
– ВООЗ назвала новий варіант домінантним у світі.
Основні симптоми: висока температура, біль у горлі, втрата смаку. Додаються також діарея і слабкість на тлі відсутності температури. Лихоманка залишається досить поширеним симптомом, але втрата нюху більше не є у топ-10 симптомів. Перебіг хвороби агресивніший і швидший. За 2-3 дні у пацієнтів різко знижується сатурація, хворі не можуть самостійно дихати і потребують переведення в реанімацію.
Чи ефективні вакцини
Це досі залишається предметом досліджень. Даних про те, що наявні вакцини проти коронавірусу є неефективними проти "Дельти", наразі немає. Свіже дослідження, оприлюднене в журналі New England Journal of Medicine, сфокусувалося на дієвості вакцин Pfizer і AstraZeneca – з'ясувалося, що дві дози вакцини Pfizer дають 88% захист від "Дельти", тоді як дві дози AstraZeneca – ефективні на 67%.
Джерело: https://rudana.com.ua/uk/news/os-i-delta-ne-zabarylasya-u-dniprovskiy-likarni-mechnykova-vzhe-36-hvoryh?fbclid=IwAR3aA9niN_5XxLDpHhW3GfxdkbDK2MqmnhZG0LxhSHDsfm2iVIrckVvHDEE