З початку 2023 року на Дніпропетровщині зафіксували понад 5,2 тис випадків інтернет-шахрайства. Найчастіше людей ошукували під час онлайн-покупок, на придбанні дров, генераторів й добрив.
Про це йшлося під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.
«Важливо бути у курсі сучасних схем обману та знати, як від них убезпечитися. Адже шахраї постійно вдосконалюють свої методи полювання за легкою наживою. Наше завдання цьому протидіяти. Проводимо негласні слідчі дії й розшукові заходи», – зазначив старший оперуповноважений управління карного розшуку ГУНП в Дніпропетровській області Олександр Кацура.
Фахівець карного розшуку закликав мешканців не розголошувати особисту інформацію. Не ділитися своїми пін-кодами та паролями. Особливо зі стороннім людьми.
А ще не переходити за сумнівними посиланнями, не відповідати на підозрілі електронні листи. Під час онлайн-покупок оплачувати товар вже після його отримання.
Поліцейський наголосив, що найкращий спосіб захистити себе від шахраїв – освіченість та пильність.
З початку року правоохоронці зареєстрували 126 фактів шахрайства при закупівлі дров. Людина замовляє, відправляє кошти. В результаті ні товару, ні грошей. 40 разів цьогоріч мешканців області ошукали під час замовлення генераторів. Шахраї взимку скористались ситуацією з атаками на критичну інфраструктуру й перебоями з електрикою.
З десяток разів зловмисники обманювали аграріїв, які хотіли придбати онлайн паливо і добрива.
«429 випадків було й так званого фішингу. Коли створюється дублікат офіційної інтернет-сторінки. Вона на вигляд здається такою ж, але шахрайська. Покупці заходять, вносять свої дані, гроші з картки списуються», – додав Олександр Кацура.
За інтернет-шахрайство передбачене покарання від штрафу до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Все залежить від тяжкості злочину.
новини Кривий Ріг LIFE