З ідеєю створення пам'ятника до мера Юрія Вілкула звернулися чорнобильці. Міський голова підтримав їхню пропозицію. Наприкінці 2018 року презентували макет пам'ятного знаку з символічною назвою «Пам'яті чорнобильців».
І 26 квітня – в день 33 річниці аварії на Чорнобильській АЕС відбулася церемонія відкриття пам'ятного знака.
Про це повідомили у Відділі преси та інформації апарату Криворізького міськради та виконкому.
Він встановлений у Меморіальному комплексі на Алеї Слави – святому і знаковому місці для криворіжців.
На церемонії відкриття пам'ятного знаку мер Юрій Вілкул підкреслив: «Ми шануємо і хочемо увічнити подвиг героїв-ліквідаторів, які віддали життя за наше сьогодення і майбутнє. Це – найменше, що ми можемо зробити для них. Ці люди стали символом самопожертви і любові до рідної землі. Ми схиляємо голови перед їх світлою пам'яттю, говоримо слова вдячності сім'ям за мужність і терпіння».
Автором пам'ятного знаку є член Національної спілки художників України криворізький скульптор Володимир Токар. «Тридцять років країна працювала над ліквідацією наслідків аварії. У 2016 році завершені всі роботи по закриттю саркофага. Це і покладено в ідею макета пам'ятника. Я хотів продемонструвати, як було до аварії на ЧАЕС та передати силу і міць трагедії, що спіткала Україну. За задумом, пам'ятний знак широкий повинен нагадувати нам, нашим дітям, онукам і правнукам, яка трагедія трапилася і як ми з нею жили», – сказав скульптор.
Кривий Ріг поважає та цінує своїх героїв-ліквідаторів. На відміну від інших міст, вже другий рік діє комплексна муніципальна програма підтримки криворіжців всіх пільгових категорій, в тому числі, чорнобильців.
З початку 2019 року усі категорії чорнобильців, без винятку, а також вдови, діти, ліквідатори та потерпілі внаслідок аварії, отримали з міського бюджету матеріальну допомогу на суму близько 16 млн. грн.
Також, для чорнобильців, як і для пенсіонерів та ветеранів, збережений безкоштовний проїзд у міськелектротранспорті, який скасували на рівні держави. Олексій Цибань, голова Криворізької міської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" зазначив: «Ми вдячні місту за реальну підтримку та своєчасну допомогу. У нинішні складні часи це вкрай важливо для нас. Події квітня 1986 року й досі не втратили гостроти та актуальності. П'ять тисяч українців вирушили до місця трагедії, щоб ліквідувати її наслідки. І довели, що немає такої мети, якої б не могли досягти люди, коли у них за спинами знаходяться їхні сім'ї, діти, рідна земля».
До 33 річниці аварії на ЧАЕС більше 1,5 тисяч чоловік вже отримали матеріальну допомогу від міста на суму близько 6 млн. грн.
новини Кривий Ріг LIFE