test

Всі новини про життя міста

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» чекає термінова перевірка Міндовкілля

Рішення щодо позапланової перевірки дотримання на коксохімічному виробництві ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» законодавства про охорону атмосферного повітря ухвалено Міндовкіллям. Відповідний наказ про це підписав міністр Руслан Стрілець.

Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля.

Чинний дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» від 05.01.2022 №UA12060170010378670-І-0094 встановлює дозволені норми викидів від роботи підприємства та визначає першочергові адміністративні дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Тобто найперше суб’єкт господарювання має поінформувати Міндовкілля та ДЕІ про факт надзвичайної ситуації, будь-який викид, несправність або аварію, вказати детальну інформацію про цю аварію та вжити заходів для мінімізації викидів.

«24 червня ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» поінформував Міндовкілля і ДЕІ щодо заходів, які були вжиті на коксохімічному виробництві для локалізації та ліквідації надзвичайної ситуації, у тому числі для мінімізації впливу на довкілля та здоров’я населення.

Відповідно до інформації від ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за результатами аналізу показників автоматизованих постів спостереження №№ 1-9 ПАТ «АМКР» з 07.00 до 07.20 ранку 23 червня було зафіксовано перевищення концентрацій по пилу та CO2 на автоматизованому пості спостереження №2 при північному напрямку вітру.

Також ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» проінформувало, що о 8.00 ранку на коксохімічному виробництві займання було ліквідоване, з 8.00 до 10.00 виконано охолодження конструкцій обладнання коксового цеху №1 водою та підприємством виконано необхідний комплекс заходів задля ліквідації надзвичайної ситуації.

Державні екологічні інспектори з’ясують обставини, за яких відбулося перевищення максимально разових концентрацій по пилу та CO2», – йдеться у повідомленні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Перевірка буде здійснена згідно з нормами чинного законодавства. Після чого протягом 5 днів після проведення позапланової перевірки Державною екологічною інспекцією України буде повідомлено Міндовкілля щодо її результатів.

Як відомо, зранку 23 червня у місті Кривий Ріг на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» зафіксована позаштатна ситуація, пов’язана з відключенням виробничих потужностей від зовнішнього електропостачання. У результаті аварії в повітря здійнявся дим, запах якого відчули мешканці Кривого Рогу та низки громад Криворіжжя.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи

Популярні новини