В наш час трапляються випадки самовільного перепланування та пошкодження несучих конструкцій в квартирах.
У ТОВ "Сітісервіс-КР" нагадали, що перепланування переплануванню далеко не одне і те ж.
Не всі роботи зі зміни плану квартири вимагають узгодження. Головне правило – не чіпати несучі стіни. Їх ні в якому разі не можна прибирати, робити в них отвори. Норми категорично забороняють такі роботи, оскільки це може мати серйозні наслідки і несе потенційні загрози не тільки мешканцеві квартири, але і всьому будинку.
Також не варто міняти розташування кухні, санвузлів. В даному випадку такі зміни узгодити не вдасться.
Що стосується будинків, в яких проведено газ, в кухнях по нормам міняти нічого не можна. При цьому обов'язково наявності двері, відкритого вентиляційного каналу (не закритим витяжкою), розміщення розеток також має бути за нормами.
Також не підлягають узгодженню розширення житлових приміщень за рахунок нежитлових, об'єднання санвузлів, демонтаж вбудованих комор, монтаж перегородок.
Перепланування квартири: покрокова інструкція
Якщо ви точно вирішили міняти план квартири, слід поставитися відповідально до цього питання, щоб в майбутньому не виникло проблем з узаконенням змін.
Послідовність дій:
1. Створення проекту. Найпростіша на погляд перепланування, може в підсумку стати проблемною в плані узгодження. Тому краще довірити це питання професіоналам – ліцензованим архітекторам і інженерам.
2. Авторський нагляд. Щоб будівельники зробили ремонт у відповідність з проектом, потрібно, щоб архітектор контролював етапи робіт.
3. Технічний нагляд інженера. В даному випадку будуть контролюватися роботи, пов'язані зі зміною інженерних конструкцій, мереж.
4. Подача декларації про початок перепланування. Звертатися потрібно в ДАБІ з проектом перепланування. Там реєструється документ про початок будівельних робіт.
5. Технічний паспорт. В даному випадку на квартиру приїжджає інженер БТІ і по результату стверджує новий техпаспорт.
6. Після закінчення перепланування необхідно звернутися в Центр надання адміністративних послуг із заявою «Про закінчення ремонтних робіт і очікування комісії» (складається в довільній формі). Дозвільний орган зобов'язаний прийняти об'єкт в експлуатацію, якщо все зроблено відповідно до проекту перепланування, і видати висновок про відповідність проекту.
7. Отримання нового права власності. У нотаріуса або державного реєстратора вносять новий техпаспорт з висновком (довідкою) до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Власник, наймач (орендар) допустив самовільне переобладнання чи перепланування, що призвело до порушення конструктивних елементів або засобів протипожежного захисту, зобов'язаний за свій рахунок повернути це приміщення до попереднього стану.
"Шановні мешканці міста, пам’ятайте, ваші дії можуть привести до виникнення аварійних ситуацій та руйнувань у квартирах, що розташовані нижче або вище вашого поверху" – зазначили у ТОВ "Сітісервіс-КР".
новини Кривий Ріг LIFE