Всі новини про життя міста

Підприємства Дніпропетровщини заборгували понад 1 млрд грн за електроенергію

Станом на 1 лютого 2024 року непобутові споживачі області сумарно накопичили борг за електроенергію у розмірі 1,054 млрд грн. На початку лютого минулого року ця сума була на 60% менше.

Про це повідомили у YASNO.

Найбільший накопичений борг має приватний бізнес та інші юридичні особи (виробництва, сфера обслуговування, ОСББ тощо) – майже 360 млн грн. Заборгованість, промислових підприємств, включаючи виставлені рахунки за останній період, загалом складає 225 млн грн, об’єктів ЖКГ – 207 млн грн, організацій, що фінансуються з місцевих бюджетів – 130 млн грн та з державного бюджету – 123 млн грн. Значну заборгованість на 01.02.2024 р. мають АТ «Дніпроважмаш», КП «Міські активи» Дніпровської міської ради, АТ «Дніпрометробуд» та інші підприємства. Серед ОСББ області найгірша платіжна дисципліна в ОСББ «Домнобудівників 2-1» у Кривому Розі – заборгованість гуртожитка становить майже 1 млн грн.

YASNO нагадує, що у разі порушення споживачем умов оплати, постачальник керуючись законодавством вимушений ініціювати припинення електропостачання. Через це підприємства можуть зіштовхнутися не лише з простоями та пов’язаними з цим збитками, а й з додатковими витратами. Адже для відновлення електропостачання окрім суми боргу потрібно сплатити також вартість послуг з відключення та підключення, яке може тривати до 3 робочих днів у містах та 5 днів у сільській місцевості. Отримавши попередження про відключення, важливо якомога швидше розрахуватися за електроенергію, враховуючи, що кошти в банківській системі можуть зараховуватися до 3 діб. Тому коли представники оператора системи розподілу вже прибули для виконання відключення, починати вирішувати питання вже запізно.

«Ми дякуємо усім клієнтам, які відповідально ставляться до оплати за електроенергію. В той же час маємо чимало підприємств та організацій, які систематично накопичують борги, потрапляють у перелік об’єктів на відключення, через що страждають їх співробітники, клієнти та партнери, а у випадку з ОСББ – ще й мешканці будинку. Закликаємо керівників не нехтувати своїми фінансовими обов’язками та відповідально контролювати оплату за електроенергію. Відновлення енергетичної інфраструктури триває, і кожен сплачений рахунок має важливе значення», – сказав генеральний директор YASNO Сергій Коваленко. 

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі