Всі новини про життя міста

Полуниця на Дніпропетровщині – смак чи зрад, – розповіли у Держпродспоживслужбі

Головною спеціалісткою відділу безпечності харчових продуктів Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Оленою Лукацькою надано відеокоментар про перевірку якості полуниці на Дніпропетровщині.

Особливу увагу фахівець акцентувала на придбанні полуниці на агропродовольчих ринках, де є лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, які проводять дослідження та за їхніми результатами видається експертний висновок, та у магазинах, до яких харчові продукти надходять з протоколами лабораторних досліджень щодо перевірки вмісту нітратів разом з якісними посвідченнями від виробників, які гарантують, що полуниця безпечна та придатна до вживання.

Державна інспекторка застерегла споживачів від придбання полуниці на стихійних ринках. При купівлі полуниці необхідно звертати увагу на наявність у продавця експертизи про проведення лабораторних досліджень на вміст нітратів.

Полуниця вважається одним з найбільш активних накопичувачів нітратів. При дослідженні полуниці використовують норму, як для винограду, яблук, груші. Ця норма не повинна перевищувати 60 мг/кг. Небезпека в тому, що велика кількість нітратів, яка потрапляє до організму людини, викликає харчові отруєння. Від вживання ранньої полуниці краще утримуватися дітям, людям похилого віку, вагітним жінкам, особам, які мають слабкий імунітет.

Олена Лукацька рекомендувала краще почекати сезонний урожай. Сезон полуниці починається наприкінці травня та триває впродовж червня.

Також вона розповіла, що у разі харчових отруєнь неякісними продуктами необхідно звернутися до медичного закладу, пройти лікування та подати відповідну заяву до територіального управління Держпродспоживслужби. За результатами розгляду звернення державними інспекторами Держпродспоживслужби будуть проведені позапланові заходи державного контролю та вжиті заходи реагування до суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж небезпечної харчової продукції.

Щодо цін на полуницю в Кривому Розі, то придбати ягоду можна на ринках від 59 до 85 гривень, а бабусі на стихійній вуличній просять за «домашню» від 120 гривень за кілограм.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи