asd

Всі новини про життя міста

Родичі полонених та зниклих безвісти захисників із Кривого Рогу були присутні на зустрічі з Омбудсманом України

Про зустріч із рідними повідомив на своїй сторінці в Фейсбуці уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

На запитання відповідали представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, НІБу, Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС, ГСУ НПУ, МВС, ГУ НГУ, МЗС та МКЧХ. Також до заходу активно долучилися представники ГО «Серце Азовсталі».

  • Відповідаючи на питання, які найбільш цікавили присутніх, я розповів, про що йшлося на закритих панелях під час Саміту миру та як Україна працює над залученням міжнародних партнерів до визволення з російського полону військових та повернення цивільних і дітей. Під час Саміту озвучувалася не тільки проблематика, а й плани того, як країни можуть допомогти нашій державі.

Рідні наших Захисників та Захисниць озвучили, що очікують відвідування Омбудсманом Туреччини місць утримання українських військовополонених на території РФ, адже під час роботи турецької делегації в нашій країні, пан Шереф Малкоч на власні очі побачив, як Україна дотримується Женевських конвенцій. Проте нині не відомо, коли його візит запланований до Росії.

Низка питань від членів сімей воїнів стосувалася оцінки стану хлопців і дівчат, яких утримує РФ. Однак представникам МКЧХ вкрай рідко вдається потрапити до місць утримання, тому наша сторона пропрацьовує та реалізовує ініціативи щодо обмінів посилками та листами з обох боків. Так нещодавно відбувся обмін листами за формулою «150 на 150». Всі отримані листи від громадян України наш Офіс особисто передає рідним, яким вони адресувалися.

Під час тривалого спілкування рідних із представниками держорганів вдалося розвінчати російські міфи, обговорити законодавчі колізії, надати консультації стосовно персональних кейсів. А щодо окремих випадків я порекомендував написати до мене звернення, аби досконало ознайомитися та допомогти людям.

Робота над поверненням усіх громадян України додому триває! – наголосив омбудсмен.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі