При викраденні коштів з банківських карток і рахунків все важче повернути втрачене. Шахрайські схеми множаться, а потрапили на гачок до злодіїв може кожен. Важливо знати, які схеми отримали вже широкий розголос та зробити все, щоб залишити гроші на місці.
Фішинг
Злодії вже доволі довго обманюють банківських користувачів і їх найпопулярніші схеми можна виділити окремо. Поки одні безпечно грають в гральні автомати Вулкан, інші потрапляють в халепу.
Частіше за все лунає дзвінок телефону (навіть у випадку, коли номер не прив’язаний до конкретної картки), а далі:
- співрозмовник говорить, що він працівник служби безпеки банку, або менеджер;
- розповідає про зняття грошових коштів, сумнівні перекази, надходження;
- просить назвати CVV-код для перевірки платіжною системою чинної картки.
Як тільки код опиняється в руках шахраїв, всі кошти відразу будуть зняті, переведені. Ніколи не потрібно розголошувати особисті дані за виключенням випадків, коли людина сама зателефонувала до банку на єдиний номер кол-центру, гарячої лінії. У разі виникнення сумнівів перервіть розмову та зателефонуйте до банківської установи.
Є ще одна схема, яка розроблена для обману користувачів карток:
- Клієнт банку отримує на електронну пошту лист, підписаний «менеджером» банку, де він обслуговується.
- В листі є посилання, за яким потрібно перейти та пройти авторизацію, ввівши логін та пароль.
Важливо пам’ятати — банки ніколи не користуються таким способом роботи з клієнтами, будь-які листи на особисту пошту з пропозиціями повідомити особисті дані, номер карти, логін та пароль — це робота злочинців.
Телефонні та інші мобільні пристрої
Якщо у клієнта встановлений мобільний банкінг, то зростає ризик запустити в телефоні програму-вірус. Шахраї розробляють власні додатки, які візуально копіюють оригінальні та намагаються так заволодіти коштами. Важливо дуже обачно належить до будь-яких змін в інтерфейсі додатка.
При цьому злочинні програми можуть одночасно і заблокувати отримання СМС-повідомлень про те, що гроші вже було знято з рахунку. Якщо стає зрозуміло, що повідомлення довго відсутнє — обновіть антивірусне програмне забезпечення.
Загублений телефон зі встановленим інтернет-банкінгом стає справжньою «мрією» злочинця, не дивлячись на те, що браузер просто не запам’ятовує паролі та логіни. Вони можуть бути легко зчитані програмою-вірусом. Розуміючи це, важливо не тільки слідкувати за телефоном, але й дуже обачно віддавати його на ремонт в сервісний центр.
Інтернет
Під час оплати придбаних в Інтернеті програм, книг, музики, будь-яких товарів, дуже часто потрібно ввести номер своєї карти. Кошти за покупку перераховуються і користувач може просто не подумати про те, що номер його карти тепер в зоні досяжності зловмисників. Його можна перехопити за допомогою спеціальних програм. Щоб цього уникнути:
- Тримайте гроші для інтернет-покупок на окремій карті.
- Користуйтеся віртуальними картками.
- Не користуйтеся сумнівними сайтами.
Всі ці схеми активно працюють на злочинців, будьте в курсі всіх «новинок» та тримайте свої гроші під надійним електронним замком.