Всі новини про життя міста

Що варто знати підприємствам про відновлення електропостачання після відключення через борги

Ігнорування до останньої миті попередження про можливе відключення електроенергії за борги призводить до додаткових витрат і простоїв на підприємствах. Що необхідно знати керівникам, аби не створювати зайвих незручностей для свого бізнесу, розповідає YASNO.

В умовах воєнного стану через заборгованість за електроенергію під знеструмлення може потрапити підприємство, якщо воно не відноситься до критичної інфраструктури.  Постачальник попереджає про заплановане обмеження електропостачання не пізніше, ніж за 10 робочих днів. Щоб не допустити знеструмлення, підприємство має у найкоротший термін розрахуватися за електроенергію. Втім, деякі бізнеси намагаються вирішувати проблему лише тоді, коли представники оператора системи розподілу (електромереж) вже прибули для виконання заявки на відключення.

Що слід пам’ятати:

  • кошти в банківській системі зараховуються не миттєво – цей процес може займати до 3 днів. І доки оплата не надійде до постачальника, в нього немає підстав відкликати заявку на відключення.
  • для відновлення електропостачання після відключення підприємству доведеться не лише повністю погасити борг, а й оплати вартість робіт з відключення та підключення. А це додаткові витрати для бізнесу.
  • за процедурою оператор систем розподілу відновлює електропостачання протягом 3 робочих днів у містах та 5 робочих днів у сільській місцевості. Тобто, період відключення може тривати цілий тиждень. Увесь цей час підприємство може фактично не працювати, внаслідок чого отримає збитки.  
  • стягнення заборгованості може перейти у судову площину та виконавче провадження, тому боржник може понести фінансові витрати ще й на юридичний супровід.  

Для уникнення цих наслідків та зайвих клопотів усім бізнесам важливо своєчасно сплачувати рахунки. А якщо заборгованість все ж таки виникла і надійшло попередження про відключення, не потрібно відкладати оплату на останній момент. Кожен платіж сьогодні – це не тільки стабільне електропостачання для підприємства. Це підтримка усієї енергосистеми та необхідна умова для відновлення енергооб’єктів, які були пошкоджені внаслідок обстрілів.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи