Як стало відомо із матеріалів цієї справи, чоловік з дружиною офіційно розлучилися, проте проживали в одному помешканні. Відомо, що винуватець обіймає посаду начальника виробничого відділу Ганнівського кар`єру ПрАТ «ПівнГЗК», але вдома він командував по-своєму.
Перший виклик поліції на адресу проживання стався у червні 2023 року. Було зафіксовано, що близько 21:20 громадянин вчиняє психологічне насильство по відношенню до своєї колишньої дружини.
Наступного разу історія повторилася: 2 серпня близько 20:40 чоловік облаяв жінку, на зауваження не реагував, чим вчинив психологічне насильство в сім`ї та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Ще один випадок трапився також у серпні. Цього разу зловмисник був напідпитку, а тому дозволяв собі не лише ображати, а ще й принижувати екскохану.
Останньою краплею в цій досудовій історії стала неділя 24 вересня. Після обіду чоловік умисно спровокував конфлікт зі своєю колишньою дружиною, під час якого словесно ображав, висловлювався нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою, чим завдав шкоду психічному здоров`ю потерпілої, що призвело до психологічних страждань та погіршення якості її життя.
Справу розглядав Тернівський районний суд міста Кривого Рогу, який узяв до уваги практику Європейського суду з прав людини, зокрема справу «Скополла проти Італії», у якій міститься постулат: складовими елементами принципу верховенства права є очікування від суду застосування до кожного злочинця такого покарання, яке законодавець вважає пропорційним.
Таким чином, криворіжця визнано винуватим у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст.126-1 КК України, та призначено покарання у виді 1 року обмеження волі.
На підставі ст. 75 КК України підсудного звільнено від відбування призначеного покарання у виді 1 року обмеження волі з випробуванням на 1 рік, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки.
новини Кривий Ріг LIFE