Всі новини про життя міста

Сьогодні – День спротиву окупації Криму та Севастополя

Україна відзначає День спротиву окупації АР Крим та Севастополя. До цієї дати у Дніпрі урочисто підняли прапор кримськотатарського народу. Долучилися представники обласної влади, силових структур, небайдужі містяни. Як пройшли урочистості – у фоторепортажі.

Рівно 10 років тому під стінами парламенту Криму відбувся чисельний мітинг

На заклик Меджлісу кримськотатарського народу тисячі людей вийшли на мирний протест у Сімферополі. Аби підтримати територіальну цілісність України. У той час на півострів заїжджали так звані російські «зелені чоловічки». Аби загарбати його

Спротив корінних мешканців не припиняється.

На честь усіх, хто бореться, у Дніпрі провели церемонію підняття кримськотатарського прапора

Блакитне полотно. На ньому – золотистий знак «тамга».

Це символ влади, який дослівно перекладається як підпис, печатка

«Такі заходи важливі. Сьогодні підкреслили повагу до кримськотатарського народу і його героїчного спротиву. Півострів і досьогодні окупований, але обов’язково буде повернутий», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай.

Усіх, хто віддав життя за свободу, присутні вшанували хвилиною мовчання

Кемал Мустафаєв – кримський татарин. Зараз живе у Дніпрі й очолює кримськотатарський культурно-освітній центр

«Дуже багато мешканців Криму щиро бажають повернення півострова до складу України. Вони дуже цього чекають. Адже зараз живуть під постійними утисками. Деякі були змушені виїхати. Аби зберегти свої родини, свободу й навіть життя», – наголосив Кемал Мустафаєв

Імам Ісламського культурного центру Віталій Оверко – переселенець з Донецька. Виїхав ще 2014 року

«Ми є багатонаціональна країна. І ворог не може нас подолати, тому що ми захищаємо справедливість, поважаємо один одного, – сказав Віталій Оверко. – Взагалі кримські татари мають дуже давню історію взаємодії з Україною. Ми спільно отримували величезні перемоги над російською армією. Чого лише вартує Конотопська битва»

Qırım – bu, Ukraina! Крим – це Україна!

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ворон
1 місяць тому

а зермаки навіщо розмінували Чонгар???

Звертає на себе напрочуд дивна (аби не сказати інакше), заява вовачки стосовно того, що плани контрнаступу ЗСУ опинились на столі російських військових.
Можна довго гратись у теорію змови, але мені чомусь на думку одразу приходить історія із вагнерівцями. Вірніше унікальна себто повністю таємна операція українських спецслужб, яка дивним чином була зірвана в останній момент. І вже потім нам усім казали, що це «детективна історія, яка вигадана…», ну ви памʼятаєте.

Станіславський і фейспалм. Дивлячись виставу “володя та друзі – підсумки і плани”:
– …ето даже нє “нє вєрю”, ето стьідно.

Будьте реалістами, довіряйте фактам, не вірте гаслам й обіцянкам, хто б їх не давав. Завжди майте свій план «б», бо від успіху вашого особистого плану залежить виживання нації. Нація – це ж не чиновники у телевізорі, нація – це ви і ваші діти.

Зе назвав число втрат Збройних Сил з початку повномасштабного вторгнення: 31 тисяча військових загинула.

При цьому помножив на нуль довіру до статистики українського Генштабу, визнавши, що росіян вбито чи не вдвічі менше, ніж у нас подається офіційно: десь 180 тисяч.
Головне, що треба розуміти:
Число українських втрат, якщо воно і применшене, то не надто. На зустрічах представників Генштабу із депутатами і західними партнерами в закритому режимі називали десь до 40 тисяч загиблих військовослужбовців.

Насправді, це шалено великі цифри. 31 тисяча найкращих із нас. Тих, хто мав творити нову європейську Україну, бути політиками, бізнесменами, громадськими діячами, науковцями. Цвіт нації, з яким Українська держава була б значно сильнішою.
В той же час важко звинувачувати величезну частину громадян, які не повірили Зеленському. Бо технологи Банкової вміло грались із життями людей протягом останніх двох років, коли офіційно ніхто не казав кількість загиблих військовослужбовців. А лише натяками прив’язували до втрат русні. І ті, хто може скласти два плюс два, математичним шляхом вираховували, що втрати ЗСУ щонайменше під сто тисяч людей.
Влада не хотіла говорити правду відразу. Бо технологи шоумена думали не про комунікацію із суспільством, а як зменшити негатив для рейтингів бубочки. І власне придумали – підігрівали підозру про великі втрати Україна, а потім вийшов Зеленський і назвав цифру втричі меншу, ніж очікувало суспільство.

А що ж зі статистикою Генштабу?
За нашою інформацією, офіційна статистика справді дещо завищена. Це сталось ще під час перших місяців повномасштабного вторгнення, коли з одного боку був певний хаос, що спричинило не зовсім коректні цифри. А з іншого – згадайте, що Залужний на початку вторгнення прагнув спинити росію кількістю їхніх смертей. Що визнав помилкою незадовго до відставки. Тому певне перебільшення було виправдане зі стратегічної точки зору.
Десь із літа 2022 ця статистика вирівнялась. Тому «похибка» точно не складає 230 тисяч. Просто Зеля мабуть озвучив втрати саме збройних сил росії, не врахувавши пвк, зеків і втрати псевдореспублік. Але він це не пояснив. Ні нам. Ні західним партнерам. Чим дуже підставив Генштаб і Сирського щодо подальшого оприлюднення таких даних.
Бо хто буде тепер вірити офіційним даним Генштабу, коли Верховний Головком свистить, що то все дуже перебільшено?