![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/ava-16.jpg)
Україна відзначає День спротиву окупації АР Крим та Севастополя. До цієї дати у Дніпрі урочисто підняли прапор кримськотатарського народу. Долучилися представники обласної влади, силових структур, небайдужі містяни. Як пройшли урочистості – у фоторепортажі.
Рівно 10 років тому під стінами парламенту Криму відбувся чисельний мітинг
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/1-8.jpg)
На заклик Меджлісу кримськотатарського народу тисячі людей вийшли на мирний протест у Сімферополі. Аби підтримати територіальну цілісність України. У той час на півострів заїжджали так звані російські «зелені чоловічки». Аби загарбати його
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/2-8.jpg)
Спротив корінних мешканців не припиняється.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/3-5.jpg)
На честь усіх, хто бореться, у Дніпрі провели церемонію підняття кримськотатарського прапора
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/4-6.jpg)
Блакитне полотно. На ньому – золотистий знак «тамга».
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/5-6.jpg)
Це символ влади, який дослівно перекладається як підпис, печатка
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/5.1.jpg)
«Такі заходи важливі. Сьогодні підкреслили повагу до кримськотатарського народу і його героїчного спротиву. Півострів і досьогодні окупований, але обов’язково буде повернутий», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/6-7.jpg)
Усіх, хто віддав життя за свободу, присутні вшанували хвилиною мовчання
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/7-5.jpg)
Кемал Мустафаєв – кримський татарин. Зараз живе у Дніпрі й очолює кримськотатарський культурно-освітній центр
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/8-6.jpg)
«Дуже багато мешканців Криму щиро бажають повернення півострова до складу України. Вони дуже цього чекають. Адже зараз живуть під постійними утисками. Деякі були змушені виїхати. Аби зберегти свої родини, свободу й навіть життя», – наголосив Кемал Мустафаєв
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/9-5.jpg)
Імам Ісламського культурного центру Віталій Оверко – переселенець з Донецька. Виїхав ще 2014 року
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/10-1.jpg)
«Ми є багатонаціональна країна. І ворог не може нас подолати, тому що ми захищаємо справедливість, поважаємо один одного, – сказав Віталій Оверко. – Взагалі кримські татари мають дуже давню історію взаємодії з Україною. Ми спільно отримували величезні перемоги над російською армією. Чого лише вартує Конотопська битва»
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/11-1.jpg)
Qırım – bu, Ukraina! Крим – це Україна!
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/12.jpg)