Всі новини про життя міста

Співробітники «Музею Михайла Мармера» прийняли участь у відкритті пам’ятного меморіалу загиблим у роки Голокосту (фото)

Для кожного українця 9 травня вже понад 70 років є знаменною датою.

Це день, коли ми згадуєм про людей, які неймовірними зусиллями вибороли свободу для нас. Це години пам’яті про тих, хто віддав життя за майбутнє, в яке їм так і не довелося побачити. Це моменти, коли нащадки визнають жорстокість і непримерення між націями, які призвели до тотального знищення мільйонів людей.

Для Криворіжжя трагедія Другої світової війни дуже близька, бо на цій землі явище Голокосту знищило тисячі невинних дітей, жинок, людей похилого віку…

На сьогодні точна кількість розстріляних та закатовних євреїв в нашому краї не встановлена остаточно, але ще за радянських часів на місцях страт було встановлено памятні монументи із стандартним написом про смерть радянських мирних жителів. Прикладом такої політики є Сталіндорфський єврейський національний район на Криворіжжі, де масові поховання жертв відбувалися неподалік єврейських поселень.

Про це розповідає директор Музею «Музей Михайла Мармера» Світлана Піддубна.

В 60-ті роки ХХ століття радянська модернізація вимагала зміни природнього ландшафту, і місця поховань в регіоні не входили до стратегічних планів оберігання при формуванні нових індустріальних об’єктів. В цей період й було надане розпорядження про перенесення та перепоховання решток розстріляних у с. Нова Зоря євреїв на українське кладовище с. Веселое Криворізького району. На новому місці було встановлено пам’ятний знак, який під дією природних чинників з роками втратив свою придатність.

Цьогорічне 9 травня стало знаменним для криворіжців, адже за ініціативи та фінансової підтримки І. Ратинового и О. Корсунского, пам’ятник в с. Веселе було відроджено.

На відкриття меморіалу та церемонію вшанування пам’яті жертв Голокосту зібралися жителі села та шановні гості: В. Мельник, голова Криворізької районної ради, І. Ратінов, голова Довгинцівської районної ради, О.Кривий, голова сільської Веселівської ради, Т. Куц директор БФ «Ор-Авнер», Г. Гайденко, керівник культурних програм БФ Хесед Ханна, та С. Піддубна, голова ГО КЕТЕР, директор Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера».

Вшанування загиблих від рук нацистів євреїв розпочали місцеві мешканці, які поділилися спогадами очевидців про страшні подіі часів гітлерівської окупації. Почесні гості також звернулися до присутніх із словами про важливість збереження пам’яті та значимість місць, які є фактом злочину проти людства.

Після промов цеременія завершилася покладанням квітів та каміннців, які символізують вічність та жертовність єврейського народу, до меморіалу

По завершенню офіційного заходу делегація з Кривого Рогу посетіла пам’ятний знак у с. Златоустовка (колишній Сталіндорфський район) та вшанувала пам’ять про загіблих в роки Голокосту євреів хвилиною мовчання. А молодь поклала до підніжжя меморіалу, де викабувані імена тих, в кого силоміць забрали житт, квіти та прапор Ізраілю.

 

 

 

 

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Powered by WordPress