11 червня 2024 року Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу зачитав вирок для уродженця Казанки, який обвинувачувався за ч. 1 ст. 296 КК України – хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується винятковим цинізмом.
Чоловіка було викрито за надписи, які він наніс на постамент Петру Калнишевському. Підсудний свою причетність визнав і зазнався, що скоїв це безчинство виключено через гроші.
За його словами, з ним у месенджері Telegram зв’язався невідомий та запропонував заробіток у розмірі 2 000 гривень. Потрібно було виконати чотири написи, які мають заборонену символіку та паплюжать авторитет уряду держави, у тому числі на пам`ятниках культури Кривого Рогу.
29 травня о 4-й годині ранку виконавець прибув до постаменту із заздалегідь підготовленим знаряддям задля вчинення кримінального правопорушення, а саме фарбою та губкою і, діючи умисно, демонструючи свою зневагу до загальноприйнятих в суспільстві норм моралі та правил поведінки, наніс у вигляді написів: символ у вигляді рівнораменного хреста з загнутими на 90° ліворуч або праворуч раменами, тобто свастика, що є символікою Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини, а також ZE KURWA та NO GRAV».
За цей злочин суд призначив йому покарання у виді 2 років обмеження волі, але з іспитовим строком на 1 рік.
Як відомо, Петро Калнишевський — останній кошовий отаман Запорізької Січі. Він прожив 113 років, але в ув’язненні. Його називають одним із засновників поштової станції «Кривий Ріг», яка надалі переросла в поселення, а потім у великій індустріальний центр. У 2008 році Українська православна церква (КП) приєднала Петра Калнишевського до лику святих. У Кривому Розі пам’ятник отаману у виконанні скульптора Володимира Токаря був відкритий 27 травня 2018 року.
новини Кривий Ріг LIFE