Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення прийняла рішення про анулювання ліцензій на мовлення (ефірне регіональне телебачення).
Про це йдеться у рішеннях Нацради, опублікованих на сайті регулятора.
У рішенні про анулювання ліцензії на мовлення ПАТ «НСТУ», м. Київ (НР № 01057-м від 30.03.2017) (ефірне ТБ, логотип: « «Поділля – Центр» буква «Ц» з хвостиком у формі національного орнаменту на зеленому фоні») зазначено: «…анулювання ліцензії на мовлення НР № 01057-м від 30.03.2017 (ефірне (телебачення), регіональне, канал мовлення – 25 ТВК, потужність передавача – 1,0 кВт, територія розповсюдження – м. Хмельницький, м. Старокостянтинів та райони: Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Красилівський, Летичівський, Старокостянтинівський, Старосинявський, Хмельницький, Ярмолинецький, обсяг мовлення – 14 год/добу, термін дії ліцензії – до 30.03.2024)…».
Також анулювали ліцензію на мовлення ПАТ «НСТУ», м. Київ (НР № 01094-м від 30.03.2017) (ефірне ТБ, логотип: «КДТ»). «… Анулювання ліцензії на мовлення НР № 01094-м від 30.03.2017 (ефірне (телебачення), місцеве, канал мовлення – 59 ТВК, потужність передавача – 0,1 кВт, територія розповсюдження – м. Кривий Ріг (міськрада) та райони: Криворізький, Широківський, обсяг мовлення – 2 год/добу, термін дії ліцензії – до 30.03.2024)», – йдеться у рішенні.
Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький, відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури, сказав сайту «Детектор медіа», що у Кривому Розі НСТУ відмовилася від аналогової ліцензії. «Ми ділили частоту з Прямим каналом, канал «Криворіжжя» мовив 2 години, Прямий – 22 год. Потім Прямий канал відключився, після цього ми відключили мовлення і подали заяву про відмову від ліцензії. Тепер Кривий Ріг має виходити за принципом, як Новгород-Сіверський, тобто працювати як корпункт, робити новини і відправляти їх в обласний центр, звідки їх контент показують по всій області», – розповів він.
За його словами, у Хмельницькій області відмовилися також від аналогової ліцензії.
«Ми відмовилися від рваної аналогової ліцензії, де ділили частоту з іншими каналами. Місцеві канали припинили аналогове мовлення, відповідно нам не було сенсу вриватися у чорний екран у проміжки, в які за ліцензією мовив канал "Поділля-центр"», – пояснив пан Чернотицький.
Член правління НСТУ додав, що субліцензіатів попереджали про відключення аналогу регіональних суспільних каналів лише після того, як вони першими припинять мовлення. «Аналог на сьогодні – найдорожчий ретранслятор у НСТУ. У компанії будуть крок за кроком згортати аналогове мовлення», – зазначив Микола Чернотицький.
З 1 вересня 2018 року після відключення аналогового телевізійного мовлення всі регіональні телеканали філій Національної суспільної телерадіокомпанії України продовжили мовлення. Хмельницька філія та канал «Криворіжжя» (Кривий Ріг, Дніпропетровська область) ділили свої частоти з іншими телеканалами, з вересня вони продовжили аналогове мовлення. Суспільний канал «Криворіжжя» мовив 2 години на добу, ділив частоту з Прямим каналом, який теж продовжував аналогове мовлення, маючи цифрову ліцензію. Суспільний канал «Поділля-центр» мовив 14 годин на добу по буднях (06.00-07.30; 08.00-09.00; 09.30-12.00; 13.00-15.00; 16.00-19.00; 20.00-24.00), ділив частоту з телеканалами «Мега» та «ТВ-7», які з вересня припинили аналогове мовлення.
Нагадаємо, згідно з рішенням уряду, в ніч з 31 липня на 1 серпня відбувся перший етап вимкнення аналогове ТБ в Києві та Кіровоградській області, а 1 вересня було вимкнено аналогове телебачення по всій Україні за винятком територій з особливим режимом мовлення (зона ООС і південь Херсонської області), а також каналів Національної суспільної телерадіокомпанії України, місцевих мовників, які не мають цифрових ліцензій, і передавачів на кордоні з Російською Федерацією. Для них уряд продовжив аналогове мовлення до 1 травня 2019 року.
Додамо, 25 вересня Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення відключив аналогове мовлення каналу «UA:Перший» по всій Україні, крім зони Операціії Об'єднаних сил (ООС).
Джерело https://stv.detector.media/