14 березня відбулось офіційне підписання Меморандуму про співробітництво між Виконавчим комітетом Криворізької міської ради та Криворізьким міським відділенням Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
Про це повідомляє прес-служба КМВ ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".
Документ підписали щодо впровадження у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області Пілотного проекту «Розбудова сталої моделі надання життєво-важливих послуг для ключових груп населення та людей, які живуть з ВІЛ в м. Кривий Ріг» (коротка назва пілоту «Сталість ВІЛ-послуг»). Пілот реалізується ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в рамках діяльності Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» та є прикладом поєднання реформаторської ініціативи у сфері охорони здоров’я з боку державного і громадського секторів.
«Ми пишаємося тим фактом, що саме у Кривому Розі, вперше в Україні запрацює модель сталих ВІЛ-послуг з боку системи охорони здоров’я. Ця модель дозволить найбільш ефективно використовувати фінансові та кадрові ресурси, не залежати від зовнішньої допомоги, які має свою терміновість, і надавати сталі життєвоважливі послуги. Такий підхід допоможе локалізувати епідемію ВІЛ у регіоні, проводити ефективні профілактичні заходи та створити найкращі умови для діагностування та лікування ВІЛ для наших громадян», – підкреслив під час події Юрій Вілкул, Міський голова Кривого Рогу, Дніпропетровської області.
Предметом меморандуму виступають наступні завдання:
-аналіз місцевих маршрутів пацієнта і каскаду послуг, усунення системних недоліків, а також організаційних, фінансових та нормативних перешкод на шляху отримання послуг;
-впровадження базового пакету ВІЛ-послуг в закладах первинної та спеціалізованої (протитуберкульозної, дермато-венерологічної та наркологічної, за згодою) медичної допомоги;
-вивчення існуючих моделей спів-фінансування замісної підтримуючої терапії (ЗПТ) пацієнтами з опіоїдною залежністю та розробка оптимальної моделі в рамках діючого законодавства України;
-впровадження соціального замовлення на ВІЛ-послуги;
-розробка та надання пропозицій щодо впровадження схеми матеріального заохочення/механізмів перерозподілу службових обов’язків на рівні закладів первинної та спеціалізованої (протитуберкульозної, наркологічної, дермато-венерологічної та ВІЛ/СНІД-сервісної, за згодою) медичної допомоги в межах діючого законодавства України.
«Проект є вкрай важливим саме для нашого міста. Завдяки тісній та плідній співпраці із міською радою, управлінням охорони здоров'я, головними лікарями, спільними зусиллями вдалося залучити грант на підтримку розбудови сталих послуг із профілактики та лікування ВІЛ/СНІД в розмірі більше 5 млн. грн. саме в Кривий Ріг. Головною метою є інтеграція профілактичних послуг на рівні первинної та спеціалізованої медичної допомоги, вдосконалення механізму взаємодії з громадськими організаціями. Також, радує те, що для виконання пілоту обрана саме наша міська організація – Криворізьке міське відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» , яка майже 11 років працює в Кривому Розі та у тісній співпраці із місцевою владою та закладами охорони здоров’я активно допомагає вирішувати багато питань, щодо подолання таких соціально небезпечних хвороб як ВІЛ інфекція, туберкульоз та гепатити. В нас гарна команда професіоналів і ми гарантуємо, що виконаємо всі заплановані завдання»,- прокоментувала важливість події Елла Соколюк, директор Криворізького міського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
Пропілотовану у Кривому Розі модель сталих послуг планується адаптувати і поширити по всій Україні для інших регіонів.