Кожна весна для працівників музеїв особлива, адже 18 травня в усьому світі відзначають День музеїв. В ці дні традиційним є приймання гостей та колег для проведення інтерактивних заходів, які показують унікальність кожного закладу.
Працівники Криворізького музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» розпочали святкування з 15 травня, і радо вітали відвідувачів. Першими в цей день завітали представники міської адміністрації, активісти Спілки ветеранів та працівники інших музеїв Кривого Рогу.
Більшість гостей були в Музеї вперше, вони з великим задоволенням слухали розповіді про всі артефакти, які представлені в залах. Відвідувачі з неабиякою цікавістю ставили різноманітні запитання щодо роботи музею: «Як часто приходять до Музею?», «Які методики використовуються при проведенні екскурсій?», «За якою логістикою розташовані експозиції в залах Музею» та інше. Всі присутні дивувалися побаченому, і порівнювали роботу у власних музеях. Одна з колег зауважила: «Унікальність цього Музею в тому, що заклад працює на міжнародному рівні, і має можливість полікультурного спілкування». Ще одна відвідувачка додала: «Специфіка Музею просто вражає. Для нашого міста – це великий здобуток для власного розвитку кожного мешканця Кривого Рогу».
Гостям дуже сподобалися розповіді про можливість працювати інтерактивно з відвідувачами в Музеї «Музей Михайла Мармера» за різними методиками, проводити лекції та семінари, брати участь в міжнародних грантових проектах.
Особливе значення для присутньої аудиторії мав зал, який присвячений подіям Другої світової війни. Більшість і до того знали та бачили класику музейних експозицій військової техніки та речей військ Червоної і нацистської армій, але те, що зал адаптований до сучасних мультимедійних технологій, використовується в освітніх цілях вчителями міста, демонструє історичні вітчизняні та зарубіжні виставки, – дуже вразило кожного. Н.К. Добіжа, голова Спілки ветеранів сказав: «Те, що можна донести молодому поколінню пам’ять про страшні події по-новому, є просто дивовижним!» Багато хто визнав похвальним і те, що артефактами вже виступають речі із Зони АТО, і поки така ідея в Кривому Розі належить саме Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера».
По завершенню екскурсії Н.К. Добіжа від імені міської адміністрації вручив працівникам Музею Подяку за плідну співпрацю з навчальними закладами міста щодо виховання підростаючого покоління на кращих традиціях героїко-патріотичного виховання.
Працівникам Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» дуже приємно за те, як високо цінують їх щоденну роботу, і запрошують відвідати заклад для пізнання чогось нового і неповторного!