asd

Всі новини про життя міста

У Кривому Розі пройшов «Круглий стіл» щодо всебічної допомоги криворізьким військовослужбовцям та ветеранам

У ході зустрічі обговорили питання щодо комплексної програми підтримки ветеранів, оздоровлення дітей військовослужбовців і ветеранів, розвитку ветеранського спорту та інші питання ветеранської політики.

Про це повідомили у міському управлінні преси та внутрішньої інформації.

Участь у Діалоговій платформі взяли ветерани війни, керівники структурних підрозділів виконкому міської ради, керівники районних управлінь праці та соціального захисту населення, депутати міської ради.

У квітні на сесії міської ради прийнято Комплексну Програму підтримки захисників і захисниць України та членів їх сімей. Це 10 великих розділів та 70 заходів різного спрямування – соціальні,медичні, реабілітаційні, освітні, спортивні, культурні та інші.

«Ветерани – це наші Герої! Успішна інтеграція ветеранів у цивільне життя – це один із наших найважливіших пріоритетів. У рамках нової ветеранської політики-політики Героїв – важливо забезпечити ветеранам доступ до різноманітних ресурсів, таких як професійна підготовка, програми підтримки у трудовому впровадженні, медична допомога, психологічна підтримка та соціальні послуги. Ми працюємо над створенням сприятливого середовища, де кожен ветеран може знайти підтримку, необхідну для успішного адаптування до нового життя.
Це щоденна системна робота, яка насправді ведеться у нашому місті починаючи ще з 2014 року. Ми одними з перших в Україні відкрили Офіс «Я-Ветеран». За принципом “єдиного вікна” в Офісі можна отримати 617 видів різних послуг. З моменту відкриття Офісу – з червня 2023 року його фахівцями надано понад 12 000 різних послуг ветеранам та їхнім родинам. 230об’єктів підприємницької діяльності міста надають за карткою «Я-Ветеран» знижки від 5% до 42%. Вже видано ветеранам та їх сім’ям понад 4 700 таких карток. Цю картку можна отримати в Центрі адміністративних послуг «Віза». Тут же  можна отримати і направлення на безкоштовне відвідування басейну. У місті таку послугу зараз надають 7 басейнів, майже тисяча родин вже отримала направлення», – наголосив голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.

З 1 листопада в офісі «Я-Ветеран» запрацювала «юридична клініка». Близько 300 ветеранів вже отримали юридичні консультації. З жовтня 2023 року в офісі забезпечено взаємодію з Єдиною міською автоматизованою системою комунальних розрахунків, що значно зекономило час ветерану під час оформлення пільг на житлово-комунальні послуги. Завдяки роботі сервісу «Мобільний адміністратор» ветерани обслуговуються вдома або в лікарні. «Мобільним офісом»-трансформером системно здійснюються виїзди до Центру реабілітації п’ятої міської лікарні.
Щорічно місто допомагає оздоровити дітей військовослужбовців. Цього літа 1000 дітей з родин військових мають змогу корисно провести час у заміському комунальному таборі. Перша зміна вже прийняла хлопчиків та дівчаток на відпочинок.

Олександр Вілкул зазначив: «Ми постійно тримаємо зв’язок зі спільнотою ветеранів та враховуємо їх побажання щодо спектрапослуг та необхідної допомоги. Так, підтримуємо та розвиваємо у Кривому Розі ветеранський спорт. Позитивний ефект мають  наші міські спортивні ігри «Veterans Family Games Кривий Ріг». Наразі у місті на заняття різними видами спорту заявок від ветеранів та членів їх родин – понад 2 тис. Крім того, у місті реалізовується чудовий проєкт «Мистецтво нескорених», де є можливість учасникам займатися малюванням та отримувати арт-терапію. Також організовані навчання танцям, IT-технологіям, вивчення англійської мови і ще багато заходів. Все це дає можливість мотивувати себе і соціалізуватися в повсякденному житті».
У місті реалізується Комплексна Програма підтримки захисників і захисниць України та членів їх сімей. Програма має 10 розділіврізного спрямування. На реалізацію заходів Програми на 2024 рік буде спрямовано понад 500 млн грн.

Це і виплати матеріальноїдопомоги ветеранам та їх сім’ям, на 2024 рік передбачено 65 млн грн, вже профінансовано 38 млн грн. За рішенням Криворізької міської ради військовослужбовці звільнені від оплати з надання адміністративних послуг. Для ветеранів та військовослужбовців надається безкоштовне зубопротезуваннята харчування під час стаціонарного лікування чи реабілітації; за пільговими рецептами здійснюється забезпечення лікарськими засобами та інші медичні послуги. Особлива увага приділяється дітям, це і безкоштовне харчування у закладах дошкільної освіти окремої категорії дітей, забезпечення дітей безоплатним навчанням у комунальних закладах мистецької освіти, привітання діток новорічними подарунками та безоплатне оздоровлення дітей у заміському таборі. На знак пошани загиблих військових установлюються меморіальні дошки також проводиться реконструкція Меморіального бульвару «Алея Слави» на кладовищі «Центральне» та будівництво меморіального комплексу в секторі почесних похованькладовища «Центральне». Крім того, у місті розвивається ветеранський спорт. До занять спортом залучаються не лишеветерани, а і члени їх родин.

Ветеран війни, Віктор Максак сказав: «Ці зустрічі дуже важливі для нас, саме тут ми вирішуємо багато питань та отримуємо потрібну нам інформацію. Кожен раз коли звертаюсь з питаннями, які мене стосуються завжди отримую позитивний результат. Ми ветерани відчуваємо, що місто турбується про нас та надає нам всю необхідну допомогу, підтримку та послуги які нам потрібні».

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі