Подія мала місце на проспекті Гагаріна 21 червня. Там по дорозі водій на Skoda Superb здійснив проїзд регульованого перехрестя на забороняюче поєднання червоного та жовтого сигналів світлофору та не вказав паказчиком повороту при перестроюванні між смугами. Це помітив екіпаж патрульних інспекторів і зупинив порушника.
Далі все було за протоколом: поліцейський представився, попередив про ввімкнену бодікамеру, пояснив причину зупинки та попросив документи. Потім слідувало оформлення порушення правил дорожнього руху, що передбачало адміністративне стягнення – штраф у розмірі 510 гривень.
Постанова по справі відповідно до статті 285 КУпАП оголошується негайно після закінчення розгляду адміністративної справи. Водієві було роз`яснено його права на юридичну допомогу.
Проте через певний час керманич звернувся до суду з вимогою скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення. Він позивався до Полку патрульної поліції в місті Кривий Ріг Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції з вимогою визнати рішення суб`єкта владних повноважень протиправними.
Позивач стверджував, що йому в момент складання протоколу не надали можливість скористатися правом на адвоката. У ході судового засідання, яке проходило у вересні, з’ясувалося, що встановити цей факт неможливо. Справа в тому, що записи із нагрудних камер патрульних інспекторів зберігаються лише 1 місяць, а далі, якщо не приходить запит, їх видаляють.
Суддя Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу повністю задовольнив позов водія й постановив закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 122 КУпАП, а штраф, відповідно, скасувати.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень – Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на користь водія судовий збір у сумі 536 гривень 80 копійок.
Щоправда, це лише вирок першої інстанції. Після отримання вироку протягом 30 днів представник відповідача може подати апеляцію.
новини Кривий Ріг LIFE