Всі новини про життя міста

У Кривому Розі, з суворим дотриманням правил безпеки, працює  99 дитячих садків (фото)

Всі вони мають сертифіковані укриття, у 6 дошкільних закладах  вже облаштовано друге, додаткове, сховище. На наступному тижні додаткове сховище запрацює в одному із закладів Тернівського  району. Дошкільною освітою охоплено понад 4500 дітей.

У Кривому Розі провели виїзну нараду щодо організації роботи дошкільних закладів в умовах воєнного стану та створення безпечних умов для навчання та виховання дітей.

Якщо на початок війни у Кривому Розі взагалі не було жодного укриття. То зараз вже працює 99 дошкільних закладів і в шести з яких є по два укриття, сертифікованих ДСНС. Вчора, 12 лютого, відкрилось додаткове укриття у дитячому садочку №236 по Дніпровському Шосе. Це  – додатково 50 дітей.  

У Довгинцівському районі в офлайн режимі працює 13 дошкільних закладів. У них є облаштовані укриття, всі вони отримали дозвіл від ДСНС.  Якщо у закладі немає укриття, то малюки   відвідують укриття у поряд розташованих закладах освіти.

Під час ремонту укриттів здійснюються всі необхідні роботи, починаючи з улаштування системи вентиляції, прокладання трубопроводів водопостачання та каналізації, електропостачання, облаштовуються підлога, стеля, монтуються санвузли.  

Лариса Білопола, вихователь-методист закладу, у якому проходила нарада, розповіла: «З 1 вересня 2023 року, у зв’язку з відкриттям укриття №1, було відкрито 4 чергові групи. Три групи  для дітей з особливими освітніми потребами і одна група загального розвитку.  А з 1 лютого 2024 року, у зв’язку з відкриттям укриття №2,  було відкрито ще 4 чергові групи. І таким чином, зараз  працює 8 чергових груп в очному режимі. Серед них – 6 корекційних груп (3 групи  з порушенням психологічного розвитку та 3 логопедичні групи). Коли облаштовували укриття №2, ми врахували  досвід попереднього сховища і за основу взяли концепцію групової кімнати, яка виправдала себе на 100%. Дітям  в такому  укритті безпечно, комфортно і спокійно. В усіх ігрових осередках розміщені атрибути, які надають можливість дитині віднайти справу до душі, погратися з однолітками. Не забули ми  і про рухову діяльність в обмеженому просторі, нам тут в нагоді стали рухові килимки,  що розміщені на столах, стінах і на підлозі. І ще в цьому укритті ми облаштували зону відпочинку. Коли діти тривалий час перебувають в укритті, то виникає необхідність усамітнитися. І ми облаштували такий куточок, у якому дітки  можуть пограти в шахи,  почитати книжку або тихенько посидіти, перепочити.Тобто,  наші укриття,   облаштовані за підтримки міста  та разом з нашою командою педагогів-професіоналів, надають малечі не тільки безпечно перебувати в них, а ще й розвиватися, усупереч викликам сьогодення».

Також, садочки, у яких коштом міського бюджету  облаштовано два укриття  діють  у Довгинцівському, Саксаганському , Тернівському та Покровському  районах.

У місті також функціонують два  навчально-реабілітаційних центри – на мікрорайоні  Зарічному та на Сонячному. Там займаються дітки з особливими потребами, починаючи з трьох  років . На Зарічному центр працює, там є укриття, а на мікрорайоні Сонячний – дошкільне відділення готується до відкриття.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі