В області за час повномасштабного вторгнення піротехніки виявили й знешкодили майже 6 тис вибухонебезпечних предметів. Нині найактивніше «чистять» сільгоспугіддя. Аби аграрії могли безпечно виходити в поле.
Як працюють фахівці, побачив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
«У Криворізькому районі піротехніків застав у розпал роботи. В області понад 2,5 тис га полів, які потребують розмінування. після обстрілів. На сьогодні фактично 500 га вже обстежені», – зазначив Сергій Лисак.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/1-16-1024x683.jpg)
Очільник області додав, що приїхав до хлопців не з пустими руками. Привіз від іноземних партнерів бензинові генератори, тактичні набори виживання, павербанки, мультитули. А ще автономну газову піч для приготування їжі.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/3-10.jpg)
«Очікуємо незабаром ще на поповнення техніки. З обласного бюджету виділені кошти на придбання піротехнічної машини важкого типу. Вона броньована, українського виробництва. Допомагатиме нашим саперам в роботі», – наголосив начальник ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Юрій Корецький.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/4-5.jpg)
Максим працює сапером вже 13 років. Каже, роботи і раніше було достатньо. А з початком повномасштабної війни стало ще більше.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/8-5.jpg)
«Знаходимо вороже залізяччя: касетні боєприпаси, протитанкові і протипіхотні міни, снаряди від РСЗВ. В різних регіонах працюємо. За день можемо виявити до ста штук і навіть більше, якщо територія дуже забруднена. Використовуємо дрони для обстеження. Проходимо з металошукачами», – розповів Максим.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/7-5.jpg)
Для цивільних чоловік нагадав, що не можна чіпати підозрілі предмети. Якщо такий побачили – потрібно одразу повідомити за номером 101.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/5-9.jpg)
«На цьому полі були касетні прильоти. Викликали піротехніків. Вони вже одну частину обстежили. Тепер перевіряють іншу. Після цього зможемо обробляти землю. Соняшник посадимо. Сподіваємось на хороший врожай», – поділився орендатор поля Олександр.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/9-5.jpg)
Фермер додав, що через мінну небезпеку минулого року сіяв не на усіх сільгоспугіддях. На деяких ділянках попереду проходили піротехніки, а слідом за ними комбайнери збирали врожай. Але чоловік запевняє, хай би що, продовжуватиме боронити продовольчий фронт.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/10-2-1024x683.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/11-3-1024x683.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/12-2-1024x683.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/14-2-1024x683.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/15-3-1024x683.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/16-1-1024x683.jpg)
новини Кривий Ріг LIFE