Яскраві кольори стріт-арту в архітектурі Кривого Рогу. Дивовижний «морський» мурал прикрасив підземну станцію швидкісного трамваю «Міська лікарня №2».
Саме у такому художньому ракурсі побачили підземку автори проєкту-переможця конкурсу «Громадський бюджет -2021» «Кольори промислового міста». Площа, на якій нанесено мурал – 230 м2. Розпис вкриває всю площу стін та стелі.
Про це повідомили у міському управлінні преси та внутрішньої політики.
Із командою, яка втілила креативний задум у життя, зустрівся голова Громадської ради при виконкомі міської ради Олександр Вілкул.
Один із перших муралів у Кривому Розі з’явився у 2017 році, він прикрасив Палац молоді та студентів Криворізького національного університету. Зараз яскраві, великі та барвисті художні розписи можна побачити у кожному районі.
«Коли у криворіжців є ідеї, то перешкод немає! Молоді хлопці, криворіжці, ініціювали проєкт як зробити наше місто яскравішим та більш мальовничим. Це – мурали на станціях швидкісного трамваю. Зараз на станції швидкісного трамваю «Друга міська лікарня», це «тисячка», дуже цікавий мурал – океанічний. Також, у цьому році зробили станцію «Індустріальну» та розфарбовують «Кільцеву». Вони торік подали проєкт та здобули перемогу у конкурсі «Громадський бюджет». Хлопці – молодці! Чекаємо на нові яскраві мурали і в наступному році, адже їх проєкт переміг і у «Громадському бюджеті -2022. Наше місто буде ще гарнішим та яскравішим, адже у нас є такі творчі мешканці!», – зазначив О. Вілкул.
Автором проєкту «Кольори промислового міста» виступив Ігор Ветушинський. Вуличним мистецтвом він займається близько 10 років. Для реалізації проєкту були залучені художники із Маріуполя.
Власне, сам проєкт набрав 2 589 голосів. Розмір фінансування коштом «Громадського бюджету» становив 476 тис грн, фінансовий ресурс спрямовувався виключно на матеріали (фарби, пензлі, тощо), художники – це команда з 4-х чоловік, працювала на волонтерських засадах.
У наступному році планується зробити мурали ще на трьох тягових підстанціях швидкісного трамваю.
Довідково: Проведено сім конкурсів «Громадський бюджет», втілено у життя вже понад 300 проєктів на суму майже 117 млн грн. Місто приєдналося до електронної платформи «Громадський проєкт», розробка та провадження якої реалізовувалася USAID та SocialBoost, що забезпечило прозорість проведення конкурсу, точність результатів голосування, звело нанівець можливість задвоювання голосів при підрахунку, дало можливість забезпечити прозорий моніторинг конкурсу на всіх етапах його проведення (поданні проєктів, оцінці експертами, голосуванні, реалізації).
Подписывайтесь на наш Telegram канал https://t.me/krlife_ua
новини Кривий Ріг LIFE