Як відомо, масовий мор риби почався на Дніпропетровщині внаслідок терористичного знищення росіянами Каховської ГЕС. Десятки тисяч риб залишилися на обмілілих водоймах. Ця риба може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини. Одну з найбільших загроз може становити ботулізм – гостре інфекційне захворювання.
З метою встановлення несанкціонованої стихійної торгівлі харчовими продуктами територіальними громадами області створено спеціальні комісії. Наразі у Дніпропетровській області створено 46 таких комісій, які здійснюють щоденний моніторинг агропродовольчих ринків та місць стихійної торгівлі.
Про це повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.
Загалом з 16 червня 2023 року по Дніпропетровській області на предмет незаконної торгівлі продуктами харчування, зокрема риби, комісійно обстежено 110 ринків та місць несанкціонованої торгівлі, розповсюджено 516 пам’яток та проведено 187 бесід серед населення, суб’єктів господарювання та операторів ринку, направлено 48 листів до територіальних громад області, оприлюднено 33 інформації для преси про попередження та посилення контролю щодо споживання, обігу риби та рибопродуктів.
У Кривому Розі по вулиці Соборності, біля будинку №96, виявлено в реалізації 7 кг риби свіжої невідомого походження. Працівниками Довгинцівського райвідділу Криворізького районного управління поліції НП України в Дніпропетровській області рибу вилучено та складено протокол щодо притягнення до адміністративної відповідальності відповідно до ч.1 ст. 160 КУпАП.
Наразі заборонено промисловий, спортивний, любительський, підводний вилов риби та інших живих біоресурсів на водних об’єктах Дніпропетровської області.
новини Кривий Ріг LIFE